i5 4590 ve R7 370 Sistem Nasıl?

325478

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi sistemim nasıl merak ediyorum. Sistem şöyle:
  • MSI B85M Gamer anakart
  • İntel Core i5 4590
  • MSI AMD Raedon R7 370 Gaming 2G
  • Kingston HyperX Savage Red 8GB 1600MHz

Eğer yazmam gereken başka bileşen varsa hangi bileşen olduğunu söylerseniz belirtirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi sistemim nasıl merak ediyorum. Sistem şöyle:
  • MSI B85M Gamer anakart
  • İntel Core i5 4590
  • MSI AMD Raedon R7 370 Gaming 2G
  • Kingston HyperX Savage Red 8GB 1600MHz

Eğer yazmam gereken başka bileşen varsa hangi bileşen olduğunu söylerseniz belirtirim.
Bu sistemi aldınız mı?

Gayet güzel sistem. İşlemci istisnasız tüm ekran kartlarının tam performansını gösterebilecek kadar iyi. Genel olarak orta düzeyin biraz üzerinde. İşlemcin benimle gtx 970 kullan yolumu aç beni buna mahkum etme der gibi :) bütçen varsa tabiki.

Öncelikle cevaplar için teşekkürler ekran kartının ben de biraz düşük kaldığını düşünüyorum. Yakın zamanda alabilirsem daha iyisini alacağım.
Gayet güzel sistem. İşlemci istisnasız tüm ekran kartlarının tam performansını gösterebilecek kadar iyi. Genel olarak orta düzeyin biraz üzerinde. İşlemcin benimle gtx 970 kullan yolumu aç beni buna mahkum etme der gibi :) bütçen varsa tabiki.
Gtx 970 beni aşar şimdilik 800-900liralık bir şey düşünüyorum
Çok dengesiz olmuş b85 yerine h81 almalıydın ve 4460 alınmalıydı.
Geri kalan paraylada ekran kartına yatırım yapılmalıydı.
Anakart çok değiştirir mi performansı? Ekran kartı olarak 800-900tl civarında bir şey almayı düşünüyorum biraz para toplayıp. O civarlarda hangi ekran kartını tavsiye edersiniz?

Güç kaynağın 550 Watt ve üzeri ise, R9 280X'ten alabileceğinden fazla FPS'yi hiçbir kart vermez. 2. El R9 290/290X veya GTX 970 bulmadığın sürece.

Anakart FPS'ye etki etmez. O civara R9 285 veya GTX 960 alabilirsin.
ben de GTX 960 düşünüyorum
Güç kaynağın 550 Watt ve üzeri ise, R9 280X'ten alabileceğinden fazla FPS'yi hiçbir kart vermez. 2. El R9 290/290X veya GTX 970 bulmadığın sürece.
güç kaynağım 600watt ama R9 280X fazla ısınıyor diye okudum biraz forumu gezip. O yüzden tereddüte düşüp vazgeçmiştim ondan.2. El olarak araştıracağım
Cevaplar için sağolun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı