Çözüldü i5-4670 Sistemde Yeni RAM çalışmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ilhan özkal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar eski RAM'im 8 GB 1333MHz idi, hem eski olmasından hem de Memtest86 programında bir sürü hata çıkmasından dolayı 2 adet 8 GB 1600MHz Kingston RAM aldım fakat sisteme taktığımda bilgisayar kendini sürekli yeniden başlattı ve çalışmadı. Bende RAM'leri tek tek farklı slotlara takıp çalıştırmayı denedim yine de sorun çözülmedi eski RAM iki slotta da sıkıntısız bir şekilde çalışıyor fakat yeni aldığım 0 RAM'ler çalışmıyor bir türlü.
Anakart: ASUS H81-PLUS
İşlemci: i5-4670

Çözüm
Sorun benim anakartımdaymış. Anakartın sitesine girip okuduğu ram'lere baktım benim aldığım ram'leri okumuyormuş
Hocam, parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Muhtemelen düzelecektir.

Hocam, parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Muhtemelen düzelecektir.
Dediğiniz gibi yaptım önce BIOS pilini söktüm ardından RAM'leri silgiyle tek tek temizledim BIOS pilini geri taktım RAM'lerden önce birini taktım sistem yeniden başlamadı fakat ekrana görüntü de gelmedi 5-6 dakika sonra bilgisayarı kapatıp diğer RAM'i taktım onda da aynısı oldu sonra eski RAM'i taktım ekrana görüntü geldi tekrardan yeni aldıklarımı taktığımda aynı yeniden başlatma sorununa döndü.
Dediğiniz gibi yaptım önce BIOS pilini söktüm ardından RAM'leri silgiyle tek tek temizledim BIOS pilini geri taktım RAM'lerden önce birini taktım sistem yeniden başlamadı fakat ekrana görüntü de gelmedi 5-6 dakika, sonra bilgisayarı kapatıp diğer RAM'i taktım onda da aynısı oldu sonra eski RAM'i taktım ekrana görüntü geldi tekrardan yeni aldıklarımı taktığımda aynı yeniden başlatma sorununa döndü.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar eski RAM'im 8 GB 1333MHz idi, hem eski olmasından hem de Memtest86 programında bir sürü hata çıkmasından dolayı 2 adet 8 GB 1600MHz Kingston RAM aldım fakat sisteme taktığımda bilgisayar kendini sürekli yeniden başlattı ve çalışmadı. Bende RAM'leri tek tek farklı slotlara takıp çalıştırmayı denedim yine de sorun çözülmedi eski RAM iki slotta da sıkıntısız bir şekilde çalışıyor fakat yeni aldığım 0 RAM'ler çalışmıyor bir türlü.
Anakart: ASUS H81-PLUS
İşlemci: i5-4670

BIOS'unuz güncel mi ? Asus anakart konusunda çöptür dediğimde taşlıyorlar ancak web siteleri dahi korsan film sitesi kadar kalitesiz :)

BIOS'unuz güncel mi ? Asus anakart konusunda çöptür dediğimde taşlıyorlar ancak web siteleri dahi korsan film sitesi kadar kalitesiz :)
Asus'un kendi sitesinden
Sürüm 2303
2015/05/27
bu sürümü flash belleğe atıp kurayım dedim fakat zaten BIOS bu sürümdeymiş yine de üstüne kurdum, kurulum kısa sürdü açıldı fakat aynı sorun devam etti.

Geri
Yukarı