i5 4670k için liquid soğutucu önerisi

Çaç

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar stock olarak i5 4670k 3.4 ghz bir işlemcim ve z87 g43 anakartım var.

Başka bir konu daha gördüm fakat tam olarak aradığımı bulamadım ve birtane de ben açmaya karar verdim.

Sıvı soğutucu alıcam, corsair tercih ediyorum kalitesinden dolayı çok memnun kaldım her ürününden şu ana kadar (liquid sogutucu olarak hemen hemen aynı fiyatlara başka tercihleriniz varsa bana önerebilirisiniz)

2 adet sorum olucak.

Birincisi şöyle, tek fanlı mı çift fanlı mı almalıyım soğutucuyu? Şöyle anlatayım, Corsair H90 veya H110 almayı düşünüyorum. Tek fanlıH90 alırsam tek fanlı olarak direk kasanın arkasına takıcam çünkü kasanın arkasında tek fanlık yer var (Kasa carbide 400r) Üste de normal fanlar takıcam. Çift fanlı h110 alırsam kasanın üstüne takıcam direk. Sorum şu aslında, tek fanlı alırsam soğutma açısından daha mı az yararlı olur? h110 daha mı iyi soğutur diye soracağım.

İkinci sorum, OC yapmayı düşündüğümden alıyorum liquid soğutucuyu cpu için. Yukarıda belirttiğim işlemcimi 3.4 ghzden 4.7lere, hatta olabiliyorsa 5 e kadar zorlamak istiyorum. Bunu destekliyor mu bilmiyorum işlemcim bunun da cevabını merak ediyorum açıkcası. Yüksek ghzler için hangi liquid soğutucu alırsam beni rahat ettirir, risk etmeden temiz temiz oc yapabilirim yüksek ghzlere, ikinci sorum da bu. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı