İ5-4670K nasıl OC yapılır?

• Konuyu başlatan Deniz1600
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 682
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
D

Deniz1600

Ziyaretçi
Öncelikle belirttiğim gibi i5 işlemcime ne yaptıysam, bir türlü 4.4 ghz'in üstüne çıkaramadım.
4.5 ghz olmadı. Detaylı bilgi verebilecek biri varsa ilgilenebilir mi? Stock fan var üzerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkmıyorsa işlemciyi yapan marka yani İntel yanacağını bildiği için izin vermiyordur daha fazlasını yapmanı tavsiye etmem :D

Öncelikle Merhabalar.

Eğer Stock Fan kullanıyor iseniz daha fazla yükselmenizi tavsiye etmem. İntel ne kadar güzel işlemci çıkarsa'da, Fan konusunda aynısını Maalesef söylemeyeceğim.

Bu arada Bence ideal bir seviyede sıcaklık değerlerini bizlere yazarsanız güzel olur. Daha fazlası tamamen zevke girer. İyi Technopat'lar

Çarpan kilidini açıp manuel çıkartman lazım. Ayrıca voltajı otomatikten çıkartıp manuel yapacaksın. Eğer ben yapmam bunları dersen anakartının otomatik tweak özelliği varsa onunla çıkartabilirsin. Uefi biosların çoğunda bu özellik mevcut. Performans moduna alıp biostan, oc yapmış oluyor stabil halde.

Arkadaşlar lütfen, akıl vermeyi bırakın. Ben "bilen var mı?" diye soruyorum, herkes değişik bir şekilde cevap veriyor. Başlığı kim değiştirdiyse, "nasıl" sorusu olmadığını göremiyor mu? Ben stock fan ile 4.4 ghz görüyorum. Stabil bir şekilde. Ben su sogutucusu bile alsam 4.4 ghz i geçmiyecekse; boşa para kardeşim. Isı değerlerim de gayet normal yüksüz 25, derece oyunda 60 derece görüyorum. 3-5 derece sıcaklık inecek diye de 200tl lik sogutmanın, bana bi artısı olamaz diye düşünüyorum. Neyse bilen yok. Konu kapatılabilir.

Dediğimi yaptın mı? Bilen var ancak okuyan yok.
Senin dediklerin çok basit. Daha derinden anlatman gerek. Ben kendi uğraşlarımla 5.0 ghz'e çikartmayı başardım lakin ort. 76 dereceyi gördü. İntel i5-4670k kendi bünyesinde 4.4 ghz'e izin veriyor.
Yani öyle çarpanı artır, voltajı artır, olmaz öyle. Neyse ben detaylarını anlatıyım.
Sadece işlemciye çarpanı 50 olarak girelim. Fixxed mod da olur, dinamik mod da olur, tavsiyem dinamik mod. Voltajı 1.620v olarak verelim. Ring ratio 38 yapılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı