i5 4670K ve AMD FX X8 8320

BlurTM

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar başlıkta belirtiğim gibi i5 4670K ve amd 8320 arasında kaldım. Çoğunlukla internet'te gezmek oyun ve video edit ile uğraşıyorum. İkisinin arasında 216 TL fark var sizce değer mi ?

2side birbirine yakın performansları var ama i5in single thread ve sample performansı AMDye göre daha 1 tık önde.Amd ise oyun performans 8 core olmasından ötürü belki i5e göre artı 5 fps daha yüksek almanı sağlayabilir.Ama yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlarda hele bu yaz aylarında birde ultra ayarlarda oynarsan canını sıkacak Sıcaklık değerleri görebilirsin AMD işlemcilerde:)

Ben Herzaman AMD'nin yanındayımdır amaa...

Bi bakıyorsunuz Amd'nin özellikleri ile aynı özelliklere sahip bir intel işlemci 200-400 artıyor.Bunun sebebi Nanometre(nm)
Nanometre ne kadar düşük olursa işlemci o kadar daha hızlı olup,daha az ısınır.

AMD 32 nm teknolojisinde üretilirken,İntel 22nm teknolojisinde üretildiğin için fiyatı normale göre biraz daha cep yakar.
İntel'in yeni nesil işlemcileri 14nm'ye düşecek.Eğer bütçeniz olursa yeni çıkacak İntel broadwell işlemcileri alabilirsiniz.

Ama oyun oynamak istiyorsanız Intel'ı almanızda fayda var.Ama AMD alırsanızda profosyenel bir soğutucu alın.
Ve işlemcinin sonundaki "K" ibaresine dikkat edin.Bu ibare varsa fiyat 100-200 artabiliyor.

"K" overclock edilebilen çarpan kilidi açık işlemcilerdir.

İyi Forumlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı