İ5 4670k ve Msı Z97 PC Mate O.C için voltage yükseltme

Fero

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar işlemcimi 1.299 V vererek 4.2 GHz'e sabitledim, 4.4 GHz için 1.35 V vermeyi düşünüyorum ama 1.300 üstü verince kırmızı yazıyor sayılar tehlikeli mi acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
4,5GHZ için 1,30 - 1,35V verebilirsin tehlikeli rakamlar değil.

Ancak kullandığın soğutucu 4670K'nın beraberinde gelen stok soğutucu ise o zaman tehlike yaratabilir.
Harici bir soğutucuya sahip olsan dahi sıcaklıkları mutlaka kontrol et.

Kısacası iyi bir soğutucun varsa 1,32V denemesinde bulunabilirsin şuan, anakart ve işlemcin bu iş için uygun.

Hyper 212 Evo kullanıyorum soğutucu olarak. 4,4GHZ için 1,4V verdim çok sıcaktı 70 80 oluyordu oyunlarda, Sonra mavi ekran verdi bende eski haline geri döndürdüm. 4,3GHZ için 1,35V vericem şimdi bakalım nolcak.

Merdiveni basamak basamak çık. Birinci basamağa çıkabildiğinden emin olmadan 5. basamağa atlamaya çalışma.
Sistemin stabil çalıştığından emin olmak için Prime95 isimli bir program kullanıyoruz. Aşağıdaki rehberin son kısımlarında nasıl kullanacağın anlatılıyor.
FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

4GHZ'de stabil kalmayı başar öncelikle. Ardından 4,2 için voltaj artırırsın ve test edersin.
Stabil bir biçimde ilerliyorsan 4,4GHZ için voltaj denemelerinde ve stabilite testlerinde bulunursun.
1,4 voltaj verme gerekmedikçe, gördüğün gibi sıcaklıklar artıyor. 1,35 yeterli olur genelde 4,4 için.

Z97 anakart kullanıyorsun, baştan savma OC yapmak yakışmaz sana :)

Aşama aşama bilgilendirebilirsin beni, merdivenin her basamağında yardımcı olurum seve seve.
Testler biraz zamanını alacak belki ancak günün sonunda biraz da şanslıysan 4,5GHZ stabil 4670K işlemciye sahip olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı