i5-4670K'lı Sistem Topladım Öneriniz Var mı ?

Teşekkürler hocam SDD yok mu ?
Abi şu ana kartı göstermeyin bana nedense hiç alasım yok onu. :)
337 lira bütçen kalıyor dilediğin gibi harcayabilirsin. Anakart konusuna takılmayın bu kadar. Ha ille Z87 isterim diyorsan, hatırlatayım 337 lira bütçen var, :) H81 i çıkarıp alabilirsin. Fakat bana soruyorsan; hiç gerek yok. Ekle SSD'i oraya keyfine bak.

K yapmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Velev ki "K" ibareli aldığı taktirde anakartı da değişmeli. Zira OC konusunda H81 tercih etmeyiz diye düşünüyorum.

Anakart sonra da değişir ama işlemci...
Mantıklı olanı önerelim Mert. OC gerekli bir şey olsa, sen "K" alırdın kanımca. OC'u bu tür sistemlerde fazlasıyla gereksiz buluyorum ve işlemciyi değişme vakti geldiğinde ekran kartını da değişme vakti gelmiş olacaktır yani sistemi yenilemesi gerekecektir. Zira bu işlemciyi, bu ekran kartı ile kullanacak. Bugün bu işlemci yetiyorsa 3 yıl sonrada yeteceği konusunda şüphemiz var mı? Olmaması lazım. Yetecektir.

Mantıklı olanı önerelim Mert. OC gerekli bir şey olsa, sen "K" alırdın kanımca. OC'u bu tür sistemlerde fazlasıyla gereksiz buluyorum ve işlemciyi değişme vakti geldiğinde ekran kartını da değişme vakti gelmiş olacaktır yani sistemi yenilemesi gerekecektir. Zira bu işlemciyi, bu ekran kartı ile kullanacak. Bugün bu işlemci yetiyorsa 3 yıl sonrada yeteceği konusunda şüphemiz var mı? Olmaması lazım. Yetecektir.
Gerekli gerekli, benim almamamın tek sebebi aklıma gelmemiş olması Vatan'a gittiğimde, yoksa 4770k alacak kadar para vardı bende, her gün küfür ediyorum kendime bu yüzden. :D

Gerekli gerekli, benim almamamın tek sebebi aklıma gelmemiş olması Vatan'a gittiğimde, yoksa 4770k alacak kadar para vardı bende, her gün küfür ediyorum kendime bu yüzden. :D
Hadi canım sende... Biliyorsun gereksiz olduğunu. Şunu sorayım, "K" almadığın için ne gibi bir sıkıntı çekiyorsun?

Kendimi tatmin edemiyorum, H100i alacaktım Amazon'da 95$'a düşmüş onu almadım daha ne olsun? :D
"Kendimi tatmin edemiyorum" bu dürüst cevabından dolayı öncelikle seni tebrik ediyorum. Gereksiz harcamalara karşı çıkan, Mert'i de yavaş, yavaş kapitalizme ve tüketim çılgınlığına teslim ediyormuşuz gibi görüyorum. Üzücü. Kendine gel alırım ayağımın altına. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı