i5 4690 - Gtx 970 Strix Sistem

Qwerty delisi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlık için kusra bakmayın ancak sorularım birden fazla olduğu için böyle yazabildim. Şöyle bir sistem toplamak üzereyim(kargodan laptopum için değişim talebi evrağı bekliyorum o gelince alacağım 1 haftaya):
Anakart : http://www.vatanbilgisayar.com/asus...50-ddr3-1600mhz-vga-anakart.html?keywords=h81
İşlemci : Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartı : Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Güç Kaynağı : Cooler Master Rs-600 B Serisi 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Kasa : ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Ram : CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Siyah Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
SSD ve HDD bunların yanına.

Şimdi gelelim sorularıma. Benim evimde yıllardır tek VGA girişli samsung eski bir monitör kullanıyorum. İlk endişem şu ki az önce ekran kartının incelemesinde gtx 970'in vga çıkışı olmadığını gördüm. Dönüştürücü ile halledilebiliyor sanırım ancak görüntüde dalgalanma, kalitesizlik vs. yaşanıyormu ? Yani demek istediğim bu monitörde gtx 970 kullanmak kartı harcamak olurmu ? Bunun yanında maksimum 400tl ye kadar alabileceğim monitör opsiyonlarını yorum olarak atarmısınız ?
Anakart hakkında bu sorum. Elimdeki tek modül 8gb ram bu anakartda sorun çıkarırmı ? Şuanki kullandığım anakart foxconn'un işlemci ise i5 530, kullanamıyorum ram belleği odanın raflarında tarihi eser gibi bekliyor kendisi. Çift modül kullanmak durumundamıyız ?
Kasamda şuanki haliyle çalışan 3 adet fan var, normalde kasamda 4 tane fan bulunuyor ancak anakartın azizliğine uğradım. H81 yonga setli bir anakartda'da böyle bir sorun yaşarmıyım ? Yaşarsam bir çözümü varmıdır, çoğaltıcı tarzı birşey ? Bunun yanında çok gürültü geliyor kasadan. Fanlardan birisi akasa işlemci fanı, ekran kartı fanı(ati radeon 4600 gibi bişeydi sanırım kart), bunun üstesinden nasıl gelebilirim ? Yoksa kasayla birlikte gelen yan etkilerdenmi ?
Kasamın DVD-ROM kısmına DVD-ROM'u nasıl yerleştireceğimi bilmiyorum. Kıracaktım ama korktum yanlış birşey yaparım diye. Zalman z3+ için DVD-ROM'u nasıl takabileceğimi anlatabilirmisiniz ?

Bu parçalardan sadece HDD, SSD, kasa, ram, güç kaynağı benim elimde şuan. Ancak diğer parçalar da yakında gelecek. Yeşillendirenlerin ellerinden öper iyi bayramlar dilerim.

Yöneticilere not: Ben bu konuyu 18 Temmuz 2015 de saat 00:45 de bitirdim tam olarak. Başlatıldığı saat yanlış girilmiş(tam 10 veya 8 saat) ve sanırım bundan ötürü konum fazlasıyla arka sayfalara düşmüş lütfen yardımcı olun.

Dosya Ekleri

• saats.PNG
    saats.PNG
    50,6 KB · Görüntüleme: 233
  1. Monitörü değiştirmelisin. Gerekirse GTX 960 alıp iyi bir monitör almalısın. Sonuçta sana görüntüyü verecek ana bileşen monitör olacak. Bu model olabilir: BenQ GL2460 24" 2ms (Analog+DVI) Full HD Led Monitör Fiyatı
  2. Tek modül RAM kullanabilirsin.
  3. Şu kablo ile istediğin kadar fan bağlayabilirsin: 3 Pin - 2*3 Pin Kablo - Modifiye Malzemecisi
  4. Zalman Z3 Plus'ın yuvalarında çıt çıtlı bir sistem var. Ağır güç uygulamadan takabilmen gerekiyor.

Sistem hakkında yorumum ise anakartı şununla değiştir. Ön USB 3.0 port girişi işine yarayabilir.
MSI H81M PRO-VD Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar

Temmuz sonunda elime para geçecek aslında. Onunla alacağım monitörü, zaten değiştirecektim ama 1 ay kadar idare edecek bişey bulmaya çalışıyordum. Anakartı değiştirmek istemiyorum çünkü 2.el temiz ve ucuza buldum bu kartı satıcısıyla da anlaştım. O kasayı açıncaki küçük kapaklardan bahsediyorsunuz sanırım ama anlamadım. Öndeki o ızgara tarzı şeyi nasıl çıkaracağımı bilmiyorum, biraz kurcaladım ama birleşik gibi geldi zorlamadım tedirgin oldum bıraktım. Teşekkürler :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı