i5-4690 RX 580 sisteme 1000 TL PSU önerisi

• Konuyu başlatan Lycus
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 207
Bütçe
1000-1250

Lycus

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, aktif olarak Aerocool VX Plus 500W PSU kullanıyorum fakat yeni ekran kartına ( RX 580'e ) geçtiğimden beri sorunlar yaşıyorum. Ekran kartının gücü kendi kendine kesiliyor. Tahminimce güç kaynağı yeterli olarak besleyemiyor. Birkaç dakika önce Power Supply surge detected benzeri bir hata aldım anakartım tarafından o da beni bu konuda daha çok şüphelendirdi. Bütçem maksimum 1000TL diyebilirim.
Şu anlık kullandığım sistem bu:

CPU: i5-4690
RAM: 1x8 Kingston HyperX Fury Blue 1600 MHz DDR3.
Ekran kartı: RX 580 4 GB Gigabyte modeli.
SSD olarak 2 adet SSD kullanıyorum 1 tanesi Netac 120GB diğeri Kingston KC600 256 GB.

Forumda gezerken bazı konularda XPG Pylon 550W 80+ önerildiğini gördüm RX 580 kullanan kişilerin sistemlerinde de 550W 80+ PSU'lar kullandıklarını belirtip sorunsuz şekilde oyunlar oynadığını belirtmişler. İkilemde kaldığım için konu açmak durumunda bulundum yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şu anlık aklımda benim de aklımda bu PSU mevcut fakat sisteme yeterli gelir mi diye ikileme düştüm, sizce yeterli mi olur yoksa birkaç kişinin daha mı öneri yapmasını bekleyeyim?

Şu anlık aklımda benim de aklımda bu PSU mevcut fakat sisteme yeterli gelir mi diye ikileme düştüm, sizce yeterli mi olur yoksa birkaç kişinin daha mı öneri yapmasını bekleyeyim?
Yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı