i5-4690 sisteme görüntü gelmiyor

mehmet anil

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yenilerde topladığım sistemimde ekran kartımdan görüntü alamıyorum. Sistemi yeni topladım ve önceden kullandığım HD7770 ekran kartımı sistemde çalıştırıyorum. CPU güncellemesi yapıp i5-4690 işlemci ve sıfır H81M-K anakart satın aldım. Sistemi ilk denemek amaçlı uzay montaj bir şekilde ekran kartsız onboard GPU ile çalıştırdım ve BIOS dahil Windows'ta da bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Sisteme ekran kartını taktığımda ekran kartında hiçbir görüntü alamıyorum. BIOS'a da giremiyorum ama fanları dönüyor ve GPU'nun tam arka kısmını kontrol ettiğimde GPU'nun da ısındığını 40 derecelerde gezdiğini fark ettim. Ekran kartından şüphelenip farklı bir sistemde çalıştırmayı denedim ve ekran kartında bir sorun olmadı, gayet normal çalıştı.

Portlarda mı arıza dediğimde HDMI çıkışı ile iki sistemde de test ettim ve ekran kartının HDMI çıkışında da arıza olmadığını tespit ettim ve kendi sistemimde de çalıştırırken HDMI üzerinden dönüştürücü ile çalıştırıyorum, diğer sistemde de aynı şekilde dönüştürücü ile çalıştırdım, dönüştürücümde de bir sıkıntı olmadığını şöyle tespit ettim. Evdeki TV me direk HDMI üzerinden bağladım sistemimi ve yine aynı sıkıntıyla karşılaştım. Ekrana görüntü gelmiyordu. En son olarak BIOS güncellemesini yeni yaptım sistemin BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyerek de açmaya çalıştım. Lütfen bu konuda yardımcı olun; şimdiden ilginiz için teşekkür ederim. :):)

BIOS pilini çıkarın ve bir süre bekleyin. Sonra yeniden takın. İşe yarayabilir.

Bu işlem biosu sıfırlama yöntemlerinden biri birçok kez denedim sonuç alamadım .
Arkadaşlar konuyu açtım fakat bir yardım alamadım kimseden bilenlerin görebilmesi için neler yapabilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı