İ5 4690 ve Asus GTX 970 strix sistemde voltaj dalgalanması sorunu

Schutzstaffel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor ve açılırken voltaj dalgalanması var diye beni uyarıyor. Bu dalgalanmayı nasıl önlerim yardımcı olursanız sevinirim. Sistemim:

• Asus h97- pro
  • Asus Strix gtx 970
  • Vector +80 Silver 750w
  • Kingston HyperX beats 1600mhz 2x4
  • Kingston hyperX 3k 120gb ssd
  • Wd 1 tb caviar black
  • İ5 4690

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesintisiz güç kaynağı kullanmanızda fayda var. Biran önce bir adet edinmelisiniz. Sisteminize yazık olmasın sonra. Şuanlık bütçeniz yok ise en azından akım koruyuculu bir priz edinebilirsiniz.

Elimde başka bir psu da yok daha 2 hafta oldu sistemi alalı. Kesintisiz güç kaynağı tavsiye eder misiniz? Birde psu da nasıl bir problem olabilir? Birde dalgalanma o kadar belliki ışıklar gidip geliyor.

Son düzenleme:
Sürekli dalgalanmanın PSU ile çok bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Tanıdığınız elektronikçi veya elektrikçi var ise rica edin prizden çıkan voltajı ölçsün. Dalgalanma olup olmadığı size söyleyebilir. Ben elektrik şebekesinden şüpheleniyorum hala. Türkiyede bişey olmaz mantığıyla yapılan o kadar çok vasat iş var ki ...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı