i5 4690 ve GTX 960 sistem upgrade

BaranDack

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5.nesil i5 4690 işlemci, Asus H97M-E anakart, 8 GB Kingston RAM, Asus GTX 960 2 GB 128 bit ekran kartı var. Hangi parçayı değiştireyim? 2000 TL var. Ekran kartını mı yoksa diğerlerini mi?

Arkadaşlar 5.nesil i5 4690 işlemci
Intel'de işlemci nesli ilk hanedeki rakamdır. Yani 5. değil 4. nesil.

Eski ekran kartını sat, RAM yükselt. Elindeki para ile de GTX 1070 alabilirsin.

Son düzenleme:
Bunları tercih edebilirsin . Belleklerin modelini bilmediğim için Savage seçtim ama sen uyumlu modeli al.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu sistem neyine yetmiyor? Ben biraz daha başka bir öneride bulunacağım. Ama öncelikle arkadaşların dediği gibi RAM ve ekran kartı yükseltmesi yapmalısın. Ama ben senin yerinde olsam o paraya konsol alırdım. Bu benim kendi düşüncem. Bence bunu aklının bir kenarında bulundur.

Sistemin hala iyi bir sistem. RAM takviyesi yapabilirsin. GTX 960 güzel ve performanslı bir kart, oyun performansı ve grafik ayarlarından memnunsan değiştirmene gerek yok. Sistemine SSD takviyesi de yapabilirsin. İlla ekran kartını değiştirmek istiyorsan da GTX 1070 modelinden daha düşük bir kart sakın alma.

Yukarıdaki arkadaş yanlış anlamasın saldırgan bir tutum değil sadece kullandığım için söylüyorum konsol sakın alma. 3 yılda bir konsol çıkarmalar, online için para ödemeler, özelleştirilen yeni kontrolcüler. Birileri demek ki daha fazla para kazanmak istiyor konsol üzerinden sanki kazanmıyor gibi. Modüler olmadığı için upgrade imkanı da yok aklının ucundan bile geçmesin, konsol pişmanlıktır.

Sistemin hala iyi bir sistem. RAM takviyesi yapabilirsin. GTX 960 güzel ve performanslı bir kart, oyun performansı ve grafik ayarlarından memnunsan değiştirmene gerek yok. Sistemine SSD takviyesi de yapabilirsin. İlla ekran kartını değiştirmek istiyorsan da GTX 1070 modelinden daha düşük bir kart sakın alma.
RX 480 Almayı düşünüyodum bide 8 gb ram

Yukarıdaki arkadaş yanlış anlamasın saldırgan bir tutum değil sadece kullandığım için söylüyorum konsol sakın alma. 3 yılda bir konsol çıkarmalar, online için para ödemeler, özelleştirilen yeni kontrolcüler. Birileri demek ki daha fazla para kazanmak istiyor konsol üzerinden sanki kazanmıyor gibi. Modüler olmadığı için upgrade imkanı da yok aklının ucundan bile geçmesin, konsol pişmanlıktır.
Bende ps4 var satacam onu nerde satabilirim Harbi pişmanlıktır ps4 evde yapayalnız koşede duruyor

RX 480 ve GTX 1060 almana gerek yok. İlla ekran kartını değiştireceksen alman gereken kart GTX 1070 olmalı. Monitörün de 2K olsa iyi olur, çünkü GTX 1070, 1080P'de elindeki işlemciyle darboğaz yaşatır, DSR ile monitörün desteklediği çözünürlüğün üzerine çıkabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı