i5 4690 ve R9 380 vs i5 4460 ve GTX 750 Ti

Sepiroth

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben iki adet sistem planı yaptım. Birisi ucuz, birisi biraz daha pahalı bir şekilde oldu. Hangisini alacağıma karar veremedim.

Bilgisayar film ve web odaklı olacak, günde 1 saatten fazla oyun oynayan birisi değilim. CS GO, Dota 2 vs. Tabi yeni sistem almışken GTA 5 de orta ayarlarda olsa da oynamak isterim.

Sizce ucuz sistem bana yeterli olur mu? Bütçe sıkıntım yok ama aşırı para vermek istemiyorum. Çünkü daha 700-800 tl monitör almayı düşünüyorum.

Ucuz sistem ile pahalı sistem arasında anakart ve işlemci için çok fark var mı sizce? Mesela GTX970 almaya karar versem onunla, MSI H97 PC Mate uyumsuz olur mu? Eğer problem olmayacaksa neden H97 Gaming serisi var? Seçtiğim anakartlar yeni nesil oyunlar için yeterli mi?

Şimdiden teşekkür ederim.

pahalı.png
ucuz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle belirteyim ki donanım konusunda yeni yeni bilgileniyorum. Yazdıklarımı çok umursamayabilirsiniz.

Üstteki sistemin anakartını değiştirin.
Anakart oc için fakat işlemci oc'a uygun değil. (Uygun olanlarda, intel için ''K'' ibaresi var)

Cs ve Dota 2 için 750 ti gayet makbul duruyor. (yerine r9 265 olabilir)

Aycıra neden iki sistemin de arasında bir sistem toplamayasınız ki?

Aklımdaki sistemi size atayım. Belki beğenirsiniz.

Ekran kartı : Sapphire R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar (Stokta vardı, bitmiş)

Öneri.png

Kendinize güzel bir güç kaynağı seçebilirsiniz. Ayrıca anakartı da yükseltebilirsiniz isterseniz.

Sapphire R9 380 Test: Sapphire Nitro R9 380 4GB Graphics Card Review - Page 14 of 15 - eTeknix
Msı R9 380 Test: MSI R9 380 Gaming 4G Review | Pure Overclock | Page 8

bütçem monitörsüz 2500-3000 arası diyelim. Daha fazlasını vermek istemiyorum. MSI anakartlarını çok seviyorum o yüzden H97 Gaming ile H97 PC mate arasında kaldım. Tabi işlemci için de 100 tl fazla verip iki basamak üst işlemci almak daha mantıklı gibi. Aşırı fazla oyun oynamadığım için GTX970 israfmış gibi geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı