i5 4690 ve RX 550 darboğaz yapar mı?

Şu an şirketteyim evde ona bakıp size bildireceğim. Bir de güncelleme yapılırken diske Görev Yöneticisi'nden baktığımda %100 gördüm. Hard disk olduğu için zorlanmış olabilir mi ya da RAM'lerim bayağı eski yorulmuş olduğu için olabilir mi (ayrıca vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkürler)

%100 kullanımda ne işlem yapıyordu? Arka planda gereksiz işlem yüzünden bilgisayarınız drop girmiş olabilir.

%100 kullanımda ne işlem yapıyordu? Arka planda gereksiz işlem yüzünden bilgisayarınız drop girmiş olabilir.

Bilgisayarımda 8 10 tane yei Windows güncellemesi varmış arkadaşlar fark etti ekran kartıyla beraber hepsini güncelledik ve diskte "System" gibi bir şey yazıyordu ve disk %100 sabit duruyordu güncellemeler biriktiği için olabilir mi ama ben yine de evde oyun oynarken aynı zamanda Görev Yöneticisi'nden durumları bildireceğim eve gittiğimde.

Disk durumu ve güncellemeler bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 20220929_215343.jpg
    20220929_215343.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 14
  • 20220929_215307.jpg
    20220929_215307.jpg
    95,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Bilgisayarımda 8 10 tane yei Windows güncellemesi varmış arkadaşlar fark etti ekran kartıyla beraber hepsini güncelledik ve diskte "System" gibi bir şey yazıyordu ve disk %100 sabit duruyordu güncellemeler biriktiği için olabilir mi ama ben yine de evde oyun oynarken aynı zamanda Görev Yöneticisi'nden durumları bildireceğim eve gittiğimde.

Disk durumu ve güncellemeler bu şekilde.

Şu an durum nasıl, halen devam ediyor mu?

Şu an durum nasıl, halen devam ediyor mu?

CS:GO'da az önce denedim evet hala devam ediyor anlık saniyelik takılmalar ve droplar giriyor FPS yükseldi bayağı ama takılmalar can sıkıcı hâlde bir türlü çözemedim diskte sorun olabilir mi acaba?

CS:GO'da az önce denedim evet hala devam ediyor anlık saniyelik takılmalar ve droplar giriyor FPS yükseldi bayağı ama takılmalar can sıkıcı hâlde bir türlü çözemedim diskte sorun olabilir mi acaba?

HDD'nin durumuna şu programlar ile bakabilirsiniz.
MSI afterbunner ile oyun esnasında kullanımlara, frekanslara, sıcaklıklara bakabilirsiniz.

HDD'nin durumuna şu programlar ile bakabilirsiniz.
MSI afterbunner ile oyun esnasında kullanımlara, frekanslara, sıcaklıklara bakabilirsiniz.

İndirdim hocam sonuçlar görseldeki gibi yani bir sorun yok demek mi oluyor? Şu an CS:GO'da test yapıyorum hiç drop ve anlık donma olmadı oynadıkça mı düzeliyor yani anlamadım :D

İndirdim hocam sonuçlar görseldeki gibi yani bir sorun yok demek mi oluyor? Şu an CS:GO'da test yapıyorum hiç drop ve anlık donma olmadı oynadıkça mı düzeliyor yani anlamadım :D

Disk şu an %7 bellek ise %50 civarında.

Dosya Ekleri

• 20220929_225522.jpg
    20220929_225522.jpg
    224,5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Disk şu an %7 bellek ise %50 civarında.

Hocam attığım linklerden HDD'nin durumunu kötü olup olmadığını bakabilirsin.
MSI afterbunner'i yanlış anlamışsınız. Rehberi bırakayım. Yalnız gösterge CS:GO'da çalışmıyor haberin olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Drop, takılmaların yaşadığı an kullanımlara bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı