İ5 4690K GTX 750 Ti Sistem Toplama

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda olacak olan parçalar şunlardır :

-MSI Nvidia GTX 750 ti
-MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket DDR3 3200MHz
-Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
-Corsair 8gb (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400 MHz CL11 Ram
-Seagate 3.5 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
-GIGABYTE IF-233 700W MidT ATX SİYAH KASA

Başka koyabileceğim ne parçalar olabilir? Benim şuan param hepsine yetiyor fakat alacağım 700W'lık güç kaynağı olan kasa yeter mi? Onun içinde 12mm fan olduğu söyleniyor yeterli mi? Yetmezse hangi fanı alabilirim? Lütfen bilgisayarlardan çok iyi anlayan beni doğru yönlendirecek arkadaşlar cevap versin. Şu anki alabileceğim parçalar hepsi sabit. Tek sorum güç kaynağı yeter mi? İçindeki fan yeterli bir soğutma sağlayacak mı, eğer yeteri kadar soğutmayacaksa hangi fanı almalıyım? Yorumlarda lütfen açıklayın detaylı bir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım o işlemci o ekran kartına biraz fazla olmuş. Ya yeni GTX 960 alın ya da işlemciyi i3 4160 ile değiştirin.

Neden işlemci fazlaki ne anlamda. Ekran kartımı yanar.

Arkadaşım o işlemci o ekran kartına biraz fazla olmuş. Ya yeni GTX 960 alın ya da işlemciyi i3 4160 ile değiştirin.
Arkadaşım sence hangisi iyi bütçe önemli değil ekran kartını yükselmemi yoksa işlemciyi düşürüp ekran kartının kalması mı?

Ekran kartını ilk defa görüyorum EVGA ne tür bir marka onun yerine msi nvidia gtx 970 alsam evga ilk defa duyduğum için güvenemiyorum

3000 lira bütçeye Gtx 750 çok saçma olur kardeşim. Anakart, işlemci diğer bileşenler fazla lüks olmuş. Bu şekilde bir alternatif düşünebilirsin daha performanslı olacaktır.
3010.png

Al kardeşim, cillop gibi sistem.
-Ekran kartını 100me seçtim çünkü 50tl daha ucuz, backplate bulunuyor ve mausepad hediyesi var. 970 e gerek yok, zaten 960 da ilaç gibi gelecektir.
-Anakart pahalı dersen, gigabyte ın 300tl lik h97 sini alabilirsin, adam akıllı sistem istiyorsan anakartın dayanıklı olacak.
-Kasayı z3 plus seçtim, vatan da adam gibi psu suz kasa yok, kalan paranla istediğini alabilirsin.
-İşlemcini güncel olan skylake ile güncellemek istersen, beklemen gerekecek. Çünkü henüz daha düşük skylake işlemciler ve asusun ucuz h170 leri piyasaya girmedi. Daha fazla para vereceksin ama, ddr 4 belleklerin ve güncel bir sistemin olacak.
-Monitöre ihtiyaç duyarsan, bütçe belirtirsin, ben ve diğer arkadaşlar önerir.
adsız.JPG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı