i5-4690K - GTX 980 Ti sistemde oyun oynarken düşük GPU, yüksek CPU kullanımı

Gleria

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Oyun oynarken GPU kullanımım sürekli düşük (yaklaşık %50-60) ve CPU kullanımım sürekli yüksek (en az %80-90) olduğu bir sorunla karşı karşıyayım. Bu nedenle FPS beklediğimden daha düşük ve oyunlar daha düzensiz gözüküyor.

Sürücülerimi güncelledim, grafik ayarlarımı değiştirdim ve hatta farklı bir sürü oyun denedim, ancak sorun devam ediyor. Nedenin ne olabileceğini bilmiyorum ve burada birkaç fikir sunabilecek biri olabileceğini umut ediyorum.

Sistemim:

İşlemci: i5-4690K

RAM: 8 GB Single-Channel DDR3

Anakart: MSI H97 Gaming 3

Ekran kartı: ASUS GTX 980 Ti

Ve oyunlarımı 1440*900 çözünürlükte olan monitörde oynuyorum.

Herhangi bir yardım veya öneri büyük ölçüde takdir edilir. Şimdiden teşekkür ederim!

@Alraix , @N0vaBetrayel Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim. Darboğaz problemini bana makul olabilecek bir şekilde çözmek istiyorum. Acaba daha yüksek çözünürlüklü monitör ve aynı ramden bir tane daha takmam problemimde bir gelişim sağlar mı ?

@Alraix , @N0vaBetrayel Öncelikle yanıtlarınız için teşekkür ederim. Darboğaz problemini bana makul olabilecek bir şekilde çözmek istiyorum. Acaba daha yüksek çözünürlüklü monitör ve aynı ramden bir tane daha takmam problemimde bir gelişim sağlar mı ?
Çift kanal RAM ve çözünürlük yükseltmek sorunu bir nebze çözecektir ama tam çare olur mu emin değilim. İşlemcinin ekran kartı için eski kalıyor biraz.

Çift kanal RAM ve çözünürlük yükseltmek sorunu bir nebze çözecektir ama tam çare olur mu emin değilim. İşlemcinin ekran kartı için eski kalıyor biraz.
Sanırım en doğru yol yeni bir anakart, işlemci ve ram gibi görünüyor tabi monitörle beraber. Ben de diğer yoldan emin olamıyorum. Keşke bu tür olayları simüle etmenin bir yolu olsa.

Çözünürlük ve RAM frekans artışı sistemi rahatlatır işlemcisi o kartı idare edecek seviyede.

Yeni konular

Geri
Yukarı