i5 4690K + GTX970 Sisteme Kasa ve Monitör Tavsiyesi

Uprising

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun zamandır toplamak istediğim bilgisayarı hafta sonu alacağım. (GTX 970'e bakacağım, varsa alacağım.) Sistem aşağıda. Sadece kasa ve monitörden emin değilim. Fiyat sınırı toplam 3500 TL, kasada montaj kolay olsun, kablo yönetimi olsun. Son sorum ise, anakartta wi-fi var mı? Kablo çekme şansım yok çünkü.
Ekran Görüntüsü (38).png

Teşekkür ederim. Kasayı Zalman Z3 Plus yapacağım galiba. Monitör de iyi derseniz konu kilitlenebilir.

3500TL'lik bir bütçemiz var. Öncelikle size şu soruyu sormak istiyorum. İ5 4690 gibi bir işlemcinin OverClock edilmeye ihtiyacı var mı ? Bana sorarsanız yok. İşlemcimizi i5 4690 ve anakartımızı H97M-E seçersek elimize 280TL geçiyor. Bence bu sistemin tek bir eksiği kalıyor o da SSD :) Tercihimizi 120GB Samsung EVO'dan yana kullanıyoruz ve nur topu gibi bir sistemimiz oluyor (y)

Doğru söylüyorsunuz. Kararsız kaldım şimdi. Stokta yok yazıyor sitede o karta. Bakalım bir gideyim, artık ne olursa. :)

@Silinen üye fazlasıyla haklı.

1- Kasayı Zalman Z3 Plus olarak değiştir. Güç kaynağı olarak da Zalman ZM-600 LX al.
2- İşlemciyi i5-4690 düşür, anakartı da H97M-HD3 yap. ASUS H97 ürünleri stokta yok.

Bu fikri de çok beğendim. Zaten ekran kartını bekleyeceğim büyük ihtimalle, o zamana gelirse ben de öyle yaparım. Beklemekten sıkıldım yahu. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı