İ5 4690K için H80İ almalı mıyım?

Ahmet205

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul-Beylikdüzü
Daha fazla  
Sorum ilk olarak corsair h80i kullanıcılarına, bu sıvı soğutmayı almayı planlıyorum. İntel i5 4690K ile acaba kronik bir sorunu var mı? Birde h80i'nin performansı nasıldır fiyatına göre ve bunu öğrenebileceğim siteler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almamalısın, hatta 4690k bile almamalısın. i5 4690k aslında mantıklı bir seçim, her tarafta önerilir yalnız, Türkiye sınırları içerisinde geçerli değil. i5 4690 ile arasında 5 dolar fark olmasına rağmen bu ülkede fark 100 TL..

Oyun için mi alacaksın? Overclocklarsın, diğer i5'lere göre 3-5 FPS fazla bir şey verir.. Aşırı enerji harcayacaksın, hem de ekstrem overclock düşünüyorsan böyle pahalı soğutucular almak zorunda kalıyorsun...
3-5 fps umrunda değilse 300-400 TL kar yapman mümkün :D
Eğer alırsan da sağlık olsun, bu fiyattan Türk gençliğine bindirmeye devam ederler.

Amacınız OC ise emin olun Hyper 212X fazlasıyla işinizi görecektir. 212X modelini bulamazsanız Hyper 212EVO alırsınız.

Sıvı soğutmaya boş yere akıtmaktansa gider bir SSD alırsınız ve verdiğiniz paranın faydasını, fareye her tıklayışınızda hissedersiniz.

Bak, ben Contac30 model işlemci ile her işimi hallediyorum, daha fazlasına kesinlikle ihtiyacım yok.
Emin ol senin de yok :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı