i5 4690k işlemci değişimi

Medibei

Hectopat
Daha fazla  
Geçen yıl (2015te) topladığım kasamda

*Gigabyte Z97x-Gaming 7
*Asus GTX970 STRIX ve
*Intel Core i5 4690K mevcut.

Bu sistemden daha iyi faydalanabilmek için işlemcimi değiştirmem doğru olur mu? Olursa hangi işlemciyi önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim. :)

4690K işlemci güçlü işlemcidir. Neden sistem yükseltme gereği duyduğunuzu anlamakta zorluk çekiyorum. Render vs yapıyorum diyorsanız gidip i7 4790K alabilirsiniz.

Hocam bence biraz daha sistemi kullanmaya devam edin ve daha sonra Skylake bir sistem toplayın. Ben böyle yaptım.

Hocam öncelikle merhaba. Sizce daha ne kadar kullanılabilir bu sistem ve 8 gb ram bu sistem için yeterli midir?

4690K işlemci güçlü işlemcidir. Neden sistem yükseltme gereği duyduğunuzu anlamakta zorluk çekiyorum. Render vs yapıyorum diyorsanız gidip i7 4790K alabilirsiniz.

Hayatımda ilk kasa toplama deneyimim bu oldu açıkçası o yüzden henüz yeni yeni bilgi ediniyorum. Uzun araştırmalar sonucu bu sistemi toplamış olsam da hala daha sistemde ne olabilirdi? ne yükseltilebilir? gibisinden sorguluyorum. Son olarak yorum için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı