i5-4690K işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılabilir?

Bir süre sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum en azından 1-2 sene gibi bir süre yetsin sonrasında DDR4 sisteme geçiş yapacağım.
Rtx 3050 takılabilir fakat biraz darboğaz olur

Bir süre sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum en azından 1-2 sene gibi bir süre yetsin sonrasında DDR4 sisteme geçiş yapacağım.

O zaman anakartınız nedir söyleyin işlemci önerelim ama bu anakarta takacağınız en iyi işlemci bile mevcut işlemciye göre kat kat fark etmeyecektir.
Değiştirmenizi önermem.
Değişiklik olacaksa anakart işlemci ve RAM üçlüsünü değiştirmenizi öneriyorum.

O zaman anakartınız nedir söyleyin işlemci önerelim ama bu anakarta takacağınız en iyi işlemci bile mevcut işlemciye göre kat kat fark etmeyecektir.
Değiştirmenizi önermem.
Değişiklik olacaksa anakart işlemci ve RAM üçlüsünü değiştirmenizi öneriyorum.

Anakart H81M-K düşünüyorum.

3-4 sene kadar idare ederse i9 9900K RTX 3060/rx 6500 XT almayı düşünüyorum.

Bütçem çok kısıtlı güncel bilgisayar alamayacağım ve şu anlık oynayacağım oyunlara zaten oynattığı için DDR 3 almaya karar verdim.

Hocam anakart işlemci için 4.0anakart alın bence 3.0 eskidi ve RX 6500 XT için 4.0 çok daha iyi performans verir onun dışında en iyi fp işlemci bana göre.
i3 10100F.
i3 12100F.

Ne kadar bir bütçeniz var anakart işlemci ve ekran kartı için?

Ekran kartını sonradan alacağım önceliğim işlemci anakart RAM olacak ve zaten bütçem kısıtlı olduğu için şöyle bir kasaya takmayı düşünüyorum bu üçlüyü sizce bunlar bu kasaya uyumlu olur mu?
WhatsApp Image 2022-10-09 at 15.05.15.jpeg

Ekran kartını sonradan alacağım önceliğim işlemci anakart RAM olacak ve zaten bütçem kısıtlı olduğu için şöyle bir kasaya takmayı düşünüyorum bu üçlüyü sizce bunlar bu kasaya uyumlu olur mu?Eki Görüntüle 1539604

Kasa sorun olmaz ama PSU önemli burada sen bütçeni söyleyebilirsen APU sistem önereceğim sana.
Sonradan ekran kartı takarsın.
Bir de PSU'nun marka modeli ya da görseli lazım.

Geri
Yukarı