İ5 4690K işlemciye OC için anakart tavsiyesi

Mystical36

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar toplayacağım bilgisayara i5 4690k işlemci almak istiyorum overclock şansım olması için. Bu işten pek anlamam sadece biraz daha performanslı olmasını istiyorum bu yüzden aldığım anakartın kendi oc sistemini kullanacağım. Çok fazla para da vermek istemiyorum anakarta bu yüzden aklımda
MSI Z97S SLI KRAIT EDITION Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar
bu var. Kimsenin bu anakartı önerdiğini görmedim o yüzden bunun fiyatına ve özelliklerine yakın oc yapılabilir bir anakart var mı önerebilecğeiniz. Bir diğer önemli şey SLI desteği. Şu anda kullanmayacak olsam da ilerde bu teknolojinin oturacağını düşünüyorum.

Gaming serisi anakartların sunduğu özellikler işine yarayacaksa, az bir miktar daha koyup MSI Z97 Gaming 5 almanı tavsiye ederim.
Gaming serisi anakartların bundan farklı olarak ne sağladığını bilmiyorum tam olarak. OC Genie benim için önemli SLI desteği olsun istedim güncel olduğu için Z97 chipset önemli tabi. Birde bütçe sıkıntı bir sınırın üzerine 100 lira bile çıkamıyorum şu an ekran kartı ve işlemciden kısmak istemeyince anakarttan gidiyor.

H81 gamer alabilirsin.
H81 de overclock yapılabildiğini bilmiyordum. İyi bir şeymiş peki chipsetin Z97 olmamasıyla ne kaybederim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı