i5 4690K Performans Sorunu

BlurTM

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar i5 4690K işlemcili sistemim var. Ama bir sorunum sistem baya bir yavaş. Mesela PC açtıktan sonra uzun süre kullanmazsak sadece masaüstünde beklese bile takılmalar başlıyor. 1 saniyelik geç tepki verir gibi. Aklıma 6 senedir kullandığım HDD geldi sizce ondan olma olasılığı var mı ? HDD'nin ömrü doldu mu acaba. Birde Norton ile PC taraması yaptırdım ama hiç bir sonuç çıkmadı. Artık Çıldırma noktasına geldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen sıkıntı HDD den kaynaklıdır. Yeni bir HDD alır iseniz sorun çözülecektir ek olarak sistemi hızlandırmak adına SSD kullanmanızı da tavsiye ederim. İyi sosyaller.

Sadece SSD alsam HDD yi depolama olarak kullansam. HDD ki programlar oyunlar yine yavaş tepki verir mi ? Yoksa illa yeni bir HDD şart mı ? Birde o kadar dosyayı yeni aldığım HDD ye nasıl aktarabilirim ?

Sadece SSD alsam HDD yi depolama olarak kullansam. HDD ki programlar oyunlar yine yavaş tepki verir mi ? Yoksa illa yeni bir HDD şart mı ? Birde o kadar dosyayı yeni aldığım HDD ye nasıl aktarabilirim ?
HDD sadece depolama için kullanılmaz. Belirli bir süreden sonra ki bu süre bana kalırsa en fazla 3 yıl HDD değiştirmek gerekir. Mümkünse HDD yi 7200 Rpm ve 64 mb alınız. Aktarma işini ben genellikle bulut gibi şeylerden hallediyorum. Fakat bir bilgisayarcı da halledebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı