i5 4690K Sistem Boşta Donma Sorunu

mamaluigi

Kilopat
Arkadaşlar merhaba,

Belki bileniniz vardır başınıza geldi ise. Bilgisayarım boştayken özellikle Chrome'da dolaşırken bir anda donuyor. Herhangi bir oyun (GTA5, Witcher 3, Fallout 4 vb.) oyunlar oynarken hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sadece örneğin Steam veya Battle Net açıkken youtube'da bir video izliyorum mesela donuyor. CTRL ALT delete bile tepki vermiyor. Kaspersky ile virüs taraması da yaptım hiçbir sıkıntı yok. Tertemiz. Stress testleri de başarılı; hiçbir sıcaklık sorunu yok. Aida64 Extreme'e baktığımda. Zaten bilgisayarın içi buz gibi. Bir diğer şüphelendiğim konu ayda 1 ya da 2 kez ''Nvdia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti..........'' ibaresi ile karşılaşıyorum. İlgili midir bilmiyorum. Tüm bios ve diğer parçaların Update'leri de güncel. Çok nadiren de olsa kasanın güç girişinin oradaki bağlantıda bazen irtibatsızlık oluyor ama dediğim gibi nadir. Güç kaynağında da sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarımın parçaları aşağıdaki gibidir. Nisan 2015'te toplanmıştır.

Asus Z97 Progamer
Intel i5 4690k
Asus GTX 970 4GB Rog Strix
2*8 GB Corshair 1600 Ram
WD 1 TB Black HDD
Kingston 128 GB Hyperx SSD (Windows 8.1 kurulu bunun içinde)
Gigabyte Sumo Kasa (700w güç kaynağı ve 6 adet kendi fanı entegre bir kasadır)
Windows 8.1 Home Edition

Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Belki bileniniz vardır başınıza geldi ise. Bilgisayarım boştayken özellikle Chrome'da dolaşırken bir anda donuyor. Herhangi bir oyun (GTA 5, Witcher 3, Fallout 4 vb.) oyunlar oynarken hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sadece örneğin Steam veya Battle net açıkken YouTube'da bir video izliyorum mesela donuyor. CTRL alt delete bile tepki vermiyor. Kaspersky ile virüs taraması da yaptım hiçbir sıkıntı yok. Tertemiz. Stress testleri de başarılı; hiçbir sıcaklık sorunu yok. AIDA64 Extreme'e baktığımda. Zaten bilgisayarın içi buz gibi. Bir diğer şüphelendiğim konu ayda 1 ya da 2 kez "NVIDIA görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti..." İbaresi ile karşılaşıyorum. İlgili midir bilmiyorum. Tüm BIOS ve diğer parçaların Update'leri de güncel. Çok nadiren de olsa kasanın güç girişinin oradaki bağlantı da bazen irtibatsızlık oluyor ama dediğim gibi nadir. Güç kaynağında da sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarımın parçaları aşağıdaki gibidir. Nisan 2015'te toplanmıştır.

ASUS Z97 PROgamer.
Intel i5 4690K.
ASUS GTX 970 4 GB ROG STRIX.
2*8 GB Corsair 1600 RAM.
WD 1 TB Black HDD.
Kingston 128 GB HyperX SSD (Windows 8.1 kurulu bunun içinde)
Gigabyte sumo kasa (700W güç kaynağı ve 6 adet kendi fanı entegre bir kasadır)
Windows 8.1 Home Edition.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Kardeşim sorunu çözebildin mı nedir?

Geri
Yukarı