i5 4690K sistem ne kadar eder?

• Konuyu başlatan bmw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 933
Eski bir sisteme ederinden çok yüksek meblağlar sayacak bir kafa yapısına nasıl sahipsin merak ediyorum. Bu sistemi alan kişinin elinde kalır son kullanıcı olur, iki gün sonra sistemde bir şey değiştirmek istese baştan yeniden almak zorunda kalacak boş boş ikinci el fiyatına bak diyorsun, sen bu sistemi aldıktan sonra başka bir ekran kartı takmak istersen ya da işlemci değiştirmek istersen sonradan kaça patlar hesapladın mı madem piyasa bilgisine sahipsin? Şu an 3400G ile bir sistem toplamak istesen hem daha güncel hem de yeterli bir sistemin olur DDR4 RAM'lere sahip olmakta ekstrası, 3 gün sonra sıkıntı çekmezsin yeni bir ekran kartı takmak istediğin zaman ya da işlemci değiştirmek istediğinde.

Bak dostum açık konuşacağım. Yukarıdaki bilgisayarı almazsam şu aşağıdaki kötü bilgisayarı alacağım hangisi daha iyi ona göre konuş.

i3-2100 işlemci.
GPU yok.
8 GB DDR3 RAM.
500GB HDD
500 ₺'lik Full HD sıradan monitör
300 ₺ Power Supply

Toplamda 2100 ₺ ye geliyor.
Üstteki PC de ekran kartını çıkar 2100 ₺ ye geliyor. Hangisi daha iyi sen karar ver?

Tamam, aldın o sistemi. 1 yıl sonra yeni bir ekran kartı takman gerekecek, niye? Çünkü 1050 Ti güncel oyunlarda 30 FPS'leri bile göremeyecek. Ama öyle internete girip aldığın ekran kartını o sisteme takamayacaksın. O niye? Hop işlemci darboğaz yapıyor. İşlemciyi değiştireyim diyeceksin, 1000 liraya güncel bir işlemci almak yerine o parayı 4790k'ya yatıracaksın, o da fazla bir güç sunamayacak.

Tamam, aldın o sistemi. 1 yıl sonra yeni bir ekran kartı takman gerekecek, niye? Çünkü 1050 Ti güncel oyunlarda 30 FPS'leri bile göremeyecek. Ama öyle internete girip aldığın ekran kartını o sisteme takamayacaksın. O niye? Hop işlemci darboğaz yapıyor. İşlemciyi değiştireyim diyeceksin, 1000 liraya güncel bir işlemci almak yerine o parayı 4790K'ya yatıracaksın, o da fazla bir güç sunamayacak.

Sistemi Max 1-2 sene sonra satacağım dostum.
Ayrıca şu anki ekran kartım 750 Ti.
Oynadığım oyunlar CS:GO, GTA 5 vs.
Bana göre çok iyi. Bak sana daha iyi anlatabilmek açısından şöyle bir karşılaştırma yaptım.

1617610364569.png

Benim şu anki işlemcim i3-2100 birinci olan. Ve yeni alacağım işlemci bayağı güçlü
Aynı şekilde şu an 750 Ti kullanıyorum, 1050 Ti 2 kat güçlü.
Senin bahsettiğin 1650's i kenara koydum.

Yani bunu almazsam 750 Ti, i3 2100ye benzer bir sistem var o da 2100₺ bu da 2100₺
:)

Sistemi Max 1-2 sene sonra satacağım dostum.
Ayrıca şu anki ekran kartım 750 Ti.
Oynadığım oyunlar CS:GO, GTA 5 vs.
bana göre çok iyi. Bak sana daha iyi anlatabilmek açısından şöyle bir karşılaştırma yaptım.

Eki Görüntüle 958273

Benim şu anki işlemcim i3-2100 birinci olan. Ve yeni alacağım işlemci bayağı güçlü.
Aynı şekilde şu an 750 Ti kullanıyorum, 1050 Ti 2 kat güçlü.
Senin bahsettiğin 1650's i kenara koydum.

Yani bunu almazsam 750 Ti, i3 2100ye benzer bir sistem var o da 2100₺ bu da 2100₺
:)

Bende onu diyorum ama arkadaş fazla ısrarcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı