i5 4690K Sistem Toplama

melihbozer

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,.
İlk kez sistem toplayacağım. Biraz araştırdım fakat sizin de önerilerinizi görmek istiyorum. Topladığım sistem beni 3-4 sene götürür mü? Güncel oyunlarda Ultra ayarlarda 60 FPS alırmıyım? Sistem uyumlu mudur? "Şu çok abartı olmuş, şunun yerine şunu alabilirsin" gibi her türlü önerilere açığım. Sistemi Vatan'dan topladım. Acaba en yakın zamanda indirime girer mi? Şimdiden çok teşekkür ederim Technopat sakinleri..
  • Intel Core i5 4690K 3.5 GHz 6MB/22nm (704 TL)
  • MSI Z97 Gaming 5 Soket 1150 DDR3 3200MHz O.C. (491 TL)
  • MSI GTX970 Gaming GDDR5 4GB 256Bit DX12 (1278 TL)
  • Gskill 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit (265 TL)
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB (162 TL)
  • Kingston 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 (226 TL)
  • Thermaltake Commander 700W MidT ATX (332 TL)
  • Cooler Master Hyper 212EVO (136 TL)
Toplam 3594 TL ediyor. Normalde bütçem 3000 TL civarı bişey ama biraz sınırları zorlayacağız. Bir de arkadaşlar bu sistemde Overclock'a ihtiyaç var mı? Varsa da yapılabilir mi? Bu ayın sonunda toplamayı düşünüyorum.

Düşünmeyin alın. Ultra ayarlarda 60 FPS alırsınız. Sistem uyumlu. Tam tadında olmuş sistem. Overclock bilmiyorsanız gereksiz. Ama yapılabilir.

Benim sistemimden toplamani tavsiye ederim.
EVGA GTX 970 SC ACX 2.0
Gskill 2x4 8 gb 1600 mhz ram
i5 4690k
wd blue 1Tb
Samsung 840evo 250Gb
corsair 300r
islemci sogutucu simdilik oc yapmayacaksaniz almayin bazi parcalar ayni biliyorum fakat farklari degistirmenizi oneririm.

Düşünmeyin alın. Ultra ayarlarda 60 FPS alırsınız. Sistem uyumlu. Tam tadında olmuş sistem. Overclock bilmiyorsanız gereksiz. Ama yapılabilir.
Overclock için muhteşem uyumlu bir sistem. Fakat bilmiyorsanız bulaşmayın.
Bilmiyorum ama ileride gerektiği zaman öğrenirim. Yapabilen arkadaşlarım var zaten. Hem sanırım "Z97 Gaming 5" tek tuşla otomatik Overclock yapabiliyormuş. Düşünceleriniz?
Benim sistemimden toplamani tavsiye ederim.
EVGA GTX 970 SC ACX 2.0
Gskill 2x4 8 gb 1600 mhz ram
i5 4690k
wd blue 1Tb
Samsung 840evo 250Gb
corsair 300r
islemci sogutucu simdilik oc yapmayacaksaniz almayin bazi parcalar ayni biliyorum fakat farklari degistirmenizi oneririm.
Önerileriniz için teşekkürler fakat ekran kartında MSI'ı tercih ediyorum, EVGA'ya pek güvenemiyorum açıkcası. SSD de 120GB bence yeterli ileride belki 250GB alabilirim. Benim seçtiğim kasayla sizin seçtiğiniz kasa arasındaki fark nedir? İşlemci soğutucuyu düşünebilirim.
Zalman Z3 Plus ATX kasayı öneririm.
Öneriniz için teşekkürler.

EVGA GTX 970,MSI dan daha dusuk isi degerleri vermektedir. Ayrica urunlerine guvendiklerinden dolayi 5 yil garanti veriyor. Isi borusu konusuna deginirsek 2 adet major heat pipe temas ettiginden dolayi 3.su olmasada verdigi isi degerleri cok dusuk. Guvenle alabilirsiniz. @Silinen üye size bilgi verebilir.

Bilmiyorum ama ileride gerektiği zaman öğrenirim. Yapabilen arkadaşlarım var zaten. Hem sanırım "Z97 Gaming 5" tek tuşla otomatik Overclock yapabiliyormuş. Düşünceleriniz?

Önerileriniz için teşekkürler fakat ekran kartında MSI'ı tercih ediyorum, EVGA'ya pek güvenemiyorum açıkcası. SSD de 120GB bence yeterli ileride belki 250GB alabilirim. Benim seçtiğim kasayla sizin seçtiğiniz kasa arasındaki fark nedir? İşlemci soğutucuyu düşünebilirim.

Öneriniz için teşekkürler.
Zalman Z3PLUS Kullanıcısıyım kesinlikle öneririm. Evet tek tuşla overclock yapabilirsiniz fakat daha yüksek değerler isterseniz voltaj ayarları gibi ayarlarla uğraşmanız gerekiyor tek tek testlerini yapıp işkence testlerine sokup işlemcinin performansını ve tepkisini test edeceksiniz. Yanlış overclock ile işlemciyi yakabilirsiniz. GALAX GTX970 HoF bakmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı