i5 4690K sisteme 500 Watt güç kaynağı yeterli mi?

Veli ÖZEN

Kilopat
Yer
sakarya
Daha fazla  
Meslek
organizatör
Öncelikle merhaba arkadaşlar;
Sistem şu an elimde mevcut değil lakin planlarimda SLI olan bir sistem var. Aklımdaki soru güç kaynağının yeterliliği:
  • Güç kaynağı (PSU) Cooler Master 500 Waat+80
  • MSI Z97 Gaming 5 Anakart
  • i5 4690K işlemci
  • 2x8 GB Kingston HyperX Savage RAM
  • 2x MSI GTX 960 2G Ekran kartı
  • 240 GB Hilevel SSD
  • 1TB WD Blue HDD
  • 4 Adet 120mm kasa fanı
  • 2x 90mm'lik İşlemci fanı
Şimdiden teşekkürler.

Şu an halihazırda kullandığım sisteme çok yakın. Sistem alındı mı? Alınmadıysa bu kadar eski bir sistem almanızı önermem. Ayrıca PSU yeterli.

Sınırlara yaklaşsa da SLI için de yeterli olur diye düşünüyorum. Ama hem bu kartları SLI yapmanızı hem de yaparsanız bile bu PSU ile uzun vadede kullanmanızı tavsiye etmem.

Sistem mevcut değil dediğim sadece 1 tane gtx 960 var diğer parçalar mevcut yani yeni almiyorum olan sistemi GTX 1060 alıp 2000tl harcamaktansa 600tl ye 2x GTX 960 la aynı performansı sağlamak incelediğim video ve forumlarda kafa kafayalar

Her oyun SLI desteklemez, haberiniz olsun. Yani 2 kart alıp daha ucuza aynı performansı alma olayı tüm oyunlarda olmuyor. Bu yüzden desteklemeyen oyunlarda GTX 1060 daha avantajlı, ki destekleyenlerde bile 2 tane GTX 960 çoğu oyunda tek GTX 1060’ a yetişemiyor.

Valla bilmiyorum bi ton oyun testi yapılmış SLI sistemle nasıl desteklemicek oyun sacma geldi bana gta san andreas bile oynuyorlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı