İ5 4690k ve GTS 450 oyunlarda kasıyor

İlk önce soğutucu almadan termal macun alıp deneyin. Termal macunu yeniledikten sonra tekrar sıcaklıklara bakın. Eğer yine aşırı sıcaklık söz konusuysa soğutucu ve fan takviyesine başvurabilirsiniz.

O zaman ilk önceliğiniz soğutucu almak olsun. Yeni termal macun sürmeden önce eskisini iyice temizleyin. Donmalar azalacaktır, fakat devam eder. Ekran kartınız da yetersiz. Ekran kartınızı GTX 1050 Ti’ a yükseltmenizi öneriyorum. Soğutucu olarak da bunu öneririm.
1150 pin İşlemcilere Uyumlumu Bu?

@SmaLLTime İşlemcinde şu an görebildiğimiz ısınma problemi var. Onuda soğutucuyu değiştirip düzeltmen mümkün. Onun dışında işlemciler kolay arıza verebilecek parçalar değiller.

Attığım soğutucu işlemcinizle uyumlu. Aynı işlemci ve soğutucuyu kullanıyorum. Sıcaklık maximum 75 derece oluyor. Ayrıca sıcaklık problemi işlemciden kaynaklanmaz. Çünkü işlemcilerde mevcut soğutma bulunmuyor. Soğutma görevini tamamen işlemci soğutucu üstleniyor. Burda sorununuz sıcaklık. Bu arada stok soğutucu kullanmanızı önermiyorum, kesinlikle yedek bir soğutucu alın. Bu arada soğutucu almanız kasma probleminizi azaltır. Çözmez. Ekran kartınız çok eski, oyunlarda yetersiz kalıyor.

Attığım soğutucu işlemcinizle uyumlu. Aynı işlemci ve soğutucuyu kullanıyorum. Sıcaklık maximum 75 derece oluyor. Ayrıca sıcaklık problemi işlemciden kaynaklanmaz. Çünkü işlemcilerde mevcut soğutma bulunmuyor. Soğutma görevini tamamen işlemci soğutucu üstleniyor. Burda sorununuz sıcaklık. Bu arada stok soğutucu kullanmanızı önermiyorum, kesinlikle yedek bir soğutucu alın. Bu arada soğutucu almanız kasma probleminizi azaltır. Çözmez. Ekran kartınız çok eski, oyunlarda yetersiz kalıyor.
Evet Ne Yazık ki Ekran Kartı Yetersiz Benim İçin Önemli Olan İşlemcinin Bu Anormal Isısını Ortadan Kaldırmak

O zaman önerdiğim soğutucuyu alabilirsiniz. Fakat yine de başkalarının önerilerini de beklemeniz taraftarıyım. Daha iyi soğutucular öneren olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı