i5 4690K ve GTX 1070 sistem yükseltme

Aloha87

Hectopat
Yer
ADANA
Daha fazla  
Meslek
EGM
Birçok kişiye görüşlerinizle destek olduğunuzu biliyorum ve takip ediyorum :)

Sistemim;
  • 2K monitör 165 Hz
  • MSI GTX 1070
  • Asus Z97K Anakart
  • 8 GB DDR3 RAM
  • Intel i5 4690K İşlemci mevcut
Yükseltmek istediğim parçalar ise;
  • Ryzen 7 2700X
  • 16 GB 3000 MHz RAM
  • MSI X470 PLUS
Sizce mantıklı bir yükseltme olur mu, oyunları 2K monitörde oynuyorum.

394805

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyun amaçlı kullanılacaksa daha uygun fiyata i5 9600k ve ona uygun anakart şeklinde daha mantıklı olur.
Cevap için teşekkür ederim. Sadece oyun değil ileriye dönük olmasını da istiyorum. Intel biraz daha masraflı bu konuda sanırım. Ek olarak kullandığım monitörün 2K olmasından dolayı Ryzen işlemcilerden daha iyi bir performans alacağım söyleniyor.

Cevap için teşekkür ederim. Sadece oyun değil ileriye dönük olmasını da istiyorum. Intel biraz daha masraflı bu konuda sanırım. Ek olarak kullandığım monitörün 2K olmasından dolayı Ryzen işlemcilerden daha iyi bir performans alacağım söyleniyor.
4K olmadığı sürece 9600K daha hızlı olacaktır. Youtube'da videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca ben de 2K 144Hz ve 9600K kullanıcısıyım. İleriye dönükten kastınız, yayın, tasarım vb şeyler yapacaksanız tabii ki Ryzen daha mantıklı. Ama ilerde de oyun oynayacaksanız yine Intel önde 👍

6/6 işlemcinin neresi ileriye dönük? 9700K tercih edilmeyecekse Ryzende kal. Mümkünse 3000 serisini bekle.

Bütçem RAM hariç 4000 tl. intel z390 ve i7 9700k için hemen hemen yetiyor aslında. Fakat dediğim gibi 2K olayı ve gelecek oyunların çoklu çekirdek desteği söylemleri insanın kafasını karştırıyor :(

bütçem ram hariç 4000 tl. intel z390 ve i7 9700k için hemen hemen yetiyor aslında. fakat dediğim gibi 2k olayı ve gelecek oyunların çoklu çekirdek desteği söylemleri insanın kafasını karştırıyor :(
O zaman 9700K ve Z390 kesinlikle... 28 çekirdekli de olsa önemli olan o çekirdeklerle neler yapabildiği 😉 👍

Ben olsam bütçeyi zorlamadan 2600X&9600K ikilisinden birini alırdım. İleriye dönüklük için 2600X, oyun performansı için 9600K. 2700X fazlasıyla gereksiz oyun için.

Peki ileriye dönük oyun performansı için 2700x gerçekten gereksiz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı