i5 4690K ve GTX 980 Darboğaz Yapar mı?

Kadir012

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba elimde MSI GTX 980, i5 4690K, MSI Z97 gaming 5, 16 GB RAM, Corsair 650 watt'li bir sistem var. GTA 5 ve Batman Arkham Knight olmak üzere bazı oyunlarda fps düşüşleri oluyor bu normal midir? i5 böyle bir sistemi besler mi yoksa i7 4790K mi alınmalıydi? Buna çok para ödedim böyle bir sistemde bile fps düşer mi anlamıyorum. Sorun nerede, yardimci olur musunuz?

Hayır İ5 4690K kesinlikle GTX 980'e darboğaz yapmaz. Sorun belki yazılımsal bir şeydir?

Dikey senkronizasyonu kapat. Biosdan ram ayarlarını falan yap. Windowsdan güç denkesini kapat. Performansı arttır. Aklıma gelenler bunlar.

Evet daha var. Eğer şimdi bir Haswell Refresh mimarili bir İ5 işlemci aldığın zaman bu işlemci 4-5 yıl gider. Skylake ile Haswell Refresh mimari arasında devasa bir fark yok. Yüzde 10-15'lik bir fark söz konusu.

Hayır İ5 4690K kesinlikle GTX 980'e darboğaz yapmaz. Sorun belki yazılımsal bir şeydir?
Anladım peki yazilimsal bir sorun olduğunu nasıl kontrol edeceğiz veya anlicaz oyunların korsan olmasını mi kastediyorsunuz

Bir de vatan bana voltaj değişimlerine veya farklı sorunların önlenmesi için şu tuncmatik kesintisiz güç kaynağı verdi onda bazen giriş ve çıkış voltajlarinda degisimler görüyorum bundan falan kaynaklanabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı