i5 4690K ve R9 290x Sistem Upgrade Tavsiyesi

bilgehan.coskun

Hectopat
Daha fazla  
Sizlerden öneri almaya geldim. Benim sistemim şu şekilde;
  • İşlemci : Intel i5 4690K
  • Ekran kartı :MSI R9 290x
  • RAM : 8 GB 1600 MHz
  • Anakart : MSI Z97 Gaming 5
  • Soğutucu : Cooler Master 240MM
  • SSD: Samsung 850 Evo 120 GB
  • HDD: WD Caviar Blue 7200RPM 1TB

Şimdi benim garipsediğim konu şu. Sistemin neresi bana sıkıntı yaratıyor? Son dönem oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Benim tahminim anakart ve RAM. DDR4'e mi geçmeliyim? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart ile ilgili bir sorun yok. RAM'i 16 GB'a çıkartın. Ekran kartını da satıp GTX 1060'a geçebilirsiniz.

Anakart ile ilgili bir sorun yok. RAM'i 16 GB'a çıkartın. Ekran kartını da satıp GTX 1060'a geçebilirsiniz.

Yani anladığım kadarıyla bu sistemde dar boğaz yaratan kısım RAM. Oyun için DDR4 ya da DDR3 arasında bir fark var mıdır? Yoksa DDR3 ile devam etmemi mi tavsiye edersiniz?

Ekran kartı sizi hala besler ama illa alacağım diyorsanız. GTX 1060 + 8 GB RAM daha alın ama tavsiyem sadece 8 GB arttırın.
Yok zaten niyetim ekran kartını değişmek değildi. Anladığım kadarıyla herkes RAM'de hemfikir.

4. nesil Intel'in DDR4 desteği yok. DDR3 ile devam etmek zorundasınız.

Ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorsanız devam edin. Öyle bir düşünceniz varsa 8. nesil Coffee Lake işlemcileri bekleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı