İ5 4690K Yerine AMD FX X8 9590 Alınır Mı ?

Merhaba arkadaşlar, ben daha önceden konu açmıştım i5 hakkında araştırma yapıyordum. AMD işlemcilere hiç bakmamıştım. Bugün Vatan'dan AMD'nin en pahalı işlemcisine baktığımda 4.7 GHz 645 TL. Başka sitelerde daha ucuza bulma imkanımız var. Kararımı değiştirmek geldi bir an içimden. İntel sistem toplamaktan vazgeçip AMD toplamayı düşündüm. İ5 4690K ve GA Z97X GAMİNG 5'ten alacağım performansı AMD FX X8 9590 işlemciden alabilir miyim ? Eğer alabilirsem birde yanına GA Z97X GAMİNG 5 gibi performans verecek bir anakart önerir misiniz ? AMD çok ısınır mı İntel gibi performans alabilir miyim ? Yanına 500-600 Tl'lik güzel bir ekran kartı önerirseniz sevinirim. Tabi birde kasa ve PSU. Lütfen yardım edin kafam çok karıştı artık almak istiyorum.

Abicim hiç gerek yok i5 den zaten güzel bir performans alıcaksın ve mumnun kalıcaksın ben amd şu yönde öneriyorum bühçen yoktur intel almaya amd öneririm çünkü düşük bühçe ile örnek (Fx 4100-6100-6300) güzel ucuz performans alırsın İ5 almanı tavsiye ediyorum inceden O.C yaparsın çok güzel harika bir performans alırsın ekran kartına gelirsek msi gtx750 ti öneriyorum çok güzel kartdır kasaya gelirsek corsair carbide 300r var yanın 600 watt 80plus luk bir güç kaynağı var 419 TL diğer bir alternatif'im corsair carbide spec 2 650 watt 80 plus ile güzel görsel şöleni olan bir kasa 333 TL.

Abicim hiç gerek yok i5 den zaten güzel bir performans alıcaksın ve mumnun kalıcaksın ben amd şu yönde öneriyorum bühçen yoktur intel almaya amd öneririm çünkü düşük bühçe ile örnek (Fx 4100-6100-6300) güzel ucuz performans alırsın İ5 almanı tavsiye ediyorum inceden O.C yaparsın çok güzel harika bir performans alırsın ekran kartına gelirsek msi gtx750 ti öneriyorum çok güzel kartdır kasaya gelirsek corsair carbide 300r var yanın 600 watt 80plus luk bir güç kaynağı var 419 TL diğer bir alternatif'im corsair carbide spec 2 650 watt 80 plus ile güzel görsel şöleni olan bir kasa 333 TL.

Teşekkür ederim yücel erdem. kasayı CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA olarak değiştirdim fakat ekran kartından performans alabilirmiyim. oyunlarda, çizimlerde?

Teşekkür ederim yücel erdem. kasayı CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA olarak değiştirdim fakat ekran kartından performans alabilirmiyim. oyunlarda, çizimlerde?
Önerilerimi dikkate aldığınız için çok teşekkürler ekran kartı iyi performans alabilirsiniz internetten incelemelerini izleyebilirsiniz hızlı al da R7 265 378 TL ile indirme sunuldu bu kartları öneriyorum çünkü bühçeniz kart için yeterli değil yoksa başkası diyebilir işte o kart alınır o varken falan biraz bühçenizi yükseltirseniz şu kartları önerebilirim msi r9 270x hawk - msi gtx760 twinfrozrgaming ve son olarak msi r9 280 öneriyorum msi öneriyorum çünkü soğutmaları ve kaliteleri çok iyi yanlış anlamayın r9 ların ve gtx lerin asus modelleri mevcut onlarıda alabilirsiniz fakat fiyat konusunda asus biraz daha tuzlu.:)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı