İ5 4690K Yerine AMD FX X8 9590 Alınır Mı ?

İ5 4690 kalsın kardeşim. Uzak dur Fx serisinden. Fx 9590 hem 220 watt hemde çekirdek başına perforansta i5 işlemcilerle yarışıyor. Amd'de Fx 6300'den yukarısını tercih etme. Hem düşük performans alıp hem kasanın içinde soba taşımana gerek yok.

Araştırma yaptım diyorsun bence yapmamışsın sadece fiyatlara bakmışsın gibi geliyor bana. İntel şuan tek çekirdek performansı olarak çok önde oyun içinde gerekli olan bu. Araştırmayı düzgün yapsaydın fx 9590' nın ne kadar çok güç tükettiğini buna bağlı olarak ısısının ne kadar fazla olduğunu bilirdin. Benim görüşüm fx 9590 almak iel paranı çöpe atmak arasında pek fark yok.

Şu özellikler olayı çok karışık. Bir site övüyor bir site övmüyor. Bazı sonuçlar Amd önde bazı sonuçlarda İntel. İyice kafası karışıyor insanın, ama İntel mantıklı geliyor. Isınma büyük problem.

Hepinize teşekkür ederim, bu sistemi sipariş verereceğim. Sizde bir gözden geçirin.
Kasa, psu ve anakart sizce nasıl?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 648
• Anakartınızı MSİ Z97 Gaming 5 yapın.

• Kasanızı Corsair 230T ile değiştirin.

• Ekran kartı olarak Evga tercih ederim yerinde olsam zira Coil Whine sorununa rastlarsan MSİ değişime yollamayabilir.

• Bunların dışında sistem gayet iyi.

Gigabyte Z97X Gaming 5, 8 gerçek Faza sahipken Msi Gaming 5 4 gerçek faza sahip. Çift bios hayat kurtarır. Bios update sırasında elektrikler gitti bios çöktü diyelim; senin Msi servise gider 30 iş günü bilgisayarsız kalırsın, Gigabyte yedek biosa geçer aslanlar gibi devam eder. Bilmediğiniz bileşen hakkında yorum yapıp insanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen. @BARON™

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı