i5 480M HD 6550M Laptopa RAM Önerisi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda 4 GB RAM var ve Valorant ile LoL oynuyorum. FPS düşüşleri yaşıyorum. Ekran kartım AMD Radeon HD 6550M ve işlemcim Intel Core i5 480M 2.67GHz. Donanımım bu oyunlara yetiyor iyi bir şekilde. Ama RAM miktarım 4 GB. Ve oyunlardaki takılmalar muhtemelen RAM eksikliğinden oluyor. Bilgisayarımda 2 tane RAM kanalı var. Bu arada laptop kullanıyorum. Bir tane daha 4 GB RAM alıp Dual Channel yapmayı düşünüyorum. Bence FPS artışı sağlar. Çünkü RAM eksikliğinden dolayı en iyi performansı alamadığımı düşünüyorum ekran kartımdan. RAM tavsiyesi verir misiniz? Ucuz olursa iyi olur. Teşekkürler şimdiden.
Burada RAM modelim yazıyor.
SAAAA.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM inizi en fazla 8GB yapabiliyorsunuz. Çünkü işlemciniz maksimum 8GB RAM destekliyor. Size 4GB DDR3 1.5V 1333MHz CL9 SODIMM RAM gerekiyor. Mümkünse uyumluluk sorunu yaşamamak için aynı marka ve model olmasına özen gösterin. Bu ürünü öneririm: Samsung M471B5273DH0-CH9 4 GB 2Rx8 PC3-10600S-09-11-F3 1333 MHZ 1.5 V Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri

Resmi Samsung ram dağıtıcısının açıklaması burada yani ya sahte ya çıkma 2.el.

@TarkowSever Zaten o özellikteki RAM in sıfır daha doğrusu yeni üretim tarihli olarak bulunması zor. Sıfır belki olabilir çünkü adam aldığı günden beri kullanmamıştır. Benim attığım ürünün fotoğrafında zaten 2011 tarihinde üretildiği yazıyor. Sahte olup olmadığını nasıl anlarız onun hakkında bir bilgim yok.

@TarkowSever Zaten o özellikteki RAM in sıfır daha doğrusu yeni üretim tarihli olarak bulunması zor. Sıfır belki olabilir çünkü adam aldığı günden beri kullanmamıştır. Benim attığım ürünün fotoğrafında zaten 2011 tarihinde üretildiği yazıyor. Sahte olup olmadığını nasıl anlarız onun hakkında bir bilgim yok.

Yeni dram ile üretilmiş bu var . Ram samsung değil üstünde ki dram'ler samsung.

@TarkowSever Üzerindeki DRAM ler Samsung ise o ürün de olabilir. Marka aynı olmak zorunda değil ama DRAM ler aynı olsa daha iyi olur.

Onun olması imkansız 10 yıllık laptoptan bahsediyoruz . Zaten aynı dram olmasına gerek yok . Dual Rank 2Rx8 olması yeterli . Çünkü birinci nesil intel işlemciler 4 GB'da sadece Dual Rank 2Rx8 ram ile çalışıyor. 1600 MHz olması DDR3L olması önemli değil . Zaten takınca 1333 veya 1066 MHz 1.5 volt olarak çalışır. Diğer takılı ram ne ise ona ayak uydurur.

Geri
Yukarı