i5 5200 GT940 ve 4 GB RAM sistemin performansını nasıl artırabilirim?

koryo44

Centipat
i5200U GT940M 4 GB RAM laptop.
Sistem bu sormak istediğim birkaç sorum var.
1-) İlk etapta 8 GB RAM almayı düşünüyorum. FIFA20'de belirgin bir performans artışı olur mu, medium ayarlarda akıcı oynayabilir miyim?
RAM'ı yükseltirsem Red Dead Redemption 2'yi oynayabilir miyim?
2-) SSD alırsam oyunlarda performans artışı sağlar mı, şu an 500GB HDD var.
3-) Bir de işlemcinin yanında 2.20GHz up to 2.70 diyor, bu yükseltebiliriz demek mi? Eğer öyleyse bu işlemi nasıl yapabilirim?
Cevaplarınıza göre sistemi yükseltmeyi düşünüyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle RAM'i 8 GB yapmalisiniz ama o ekran kartiyla RDR 2 oynayamazsiniz SSD alirsaniz da performans artişi olur alabilirsiniz işlemci hizina pek ellemenizi tavsiye etmem açikcasi cok anlamiyorum overclockdan ama yeni bir işlemci değil ısınma sorunu olabilir öncelik olarak RAM arttirirsaniz kafaniz rahat eder.

Kesinlikle RAM'i 8 GB yapmalisiniz ama o ekran kartiyla RDR 2 oynayamazsiniz SSD alirsaniz da performans artişi olur alabilirsiniz işlemci hizina pek ellemenizi tavsiye etmem açikcasi cok anlamiyorum overclockdan ama yeni bir işlemci değil ısınma sorunu olabilir öncelik olarak RAM arttirirsaniz kafaniz rahat eder.
Teşekkürler. 8 GB RAM alınca yani toplamda 12 GB RAM olacak. FIFA20'yi medium veya daha yüksek ayarlarda kasma olmadan akıcı bir şekilde oynayabilir miyim?

O sisteme bence 4'lük te alinabilir ama 8'de iyi olur fazlanin zarari olmaz daha hizli olur FIFA 20 çok grafik gerektiren bir oyun değil RAM takviyesi ile medium yüksek oynarsiniz diye tahmin ediyorum. Can you run it uygulamasi var RAM takinca ona bakin eğer onerilen ozellikleri karsiliyorsa mediumda oynarsiniz demektir.

O sisteme bence 4'lük te alinabilir ama 8'de iyi olur fazlanin zarari olmaz daha hizli olur FIFA 20 çok grafik gerektiren bir oyun değil RAM takviyesi ile medium yüksek oynarsiniz diye tahmin ediyorum. Can you run it uygulamasi var RAM takinca ona bakin eğer onerilen ozellikleri karsiliyorsa mediumda oynarsiniz demektir.

Hocam hakkını helal et parça parça sordum son olarak siparişi vereceğim bu uygun mudur? 8 GB benim sisteme oluyor mu?

4447E6A4-20D5-48D9-AFA4-1F688412E950.jpeg

F6315ED3-6600-4255-B9BC-BFDE594FA2F2.jpeg

DAD004AC-02EB-4BED-94B2-F28D10C7026D.jpg

Acikcasi notebook RAM'lerinden falan pek anlamiyorum ama olmamasi icin bir sebep yok gibi yine de bilen birine sor yanlis bilgilendirmek istemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı