i5-5200u GTX 940M Minecraft düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Ssansarsalvo

Hectopat
RAM
4
Ekran kartı
GTX 940M
İşlemci
İ5-5200U
GTX 940M ekran kartı ve 4 GB RAM'e sahibim, normalde shader olmadan sodium ile 100 FPS üstü alıyordum ama artık shader kapalı olsun chunklar 8'de olsun 60 FPS altına sürekli düşüyor ve FPS düşmesi yiyorum. Diğer oyunlarda bir sorun yok, oyunu GTX 940M ile çalıştırıyorum.

Ekran kartınızın ve işlemcinizin sıcaklığını kontrol ettiyseniz detaylı bir bilgi verebilirmisiniz?
Minecraft açıkken sıcaklık durumu nedir? Online sunucu üzerindenmi oynuyorsunuz? Arkadaşlarınızla kurduğunuz bir serverdamı oynuyorsunuz?

100 FPS aldığınız zamanlar yıllar önce miydi? Çünkü oyuna gelen her güncellemeyle optimizasyonun daha da içinden geçtiler de. En azından Java'da öyle.

Oyunu GTX 940M ile oynuyorum derken, eğer laptopsa Denetim Masası'ndan öteki Intel ekran kartını devre dışı mı bıraktınız acaba?
Nvidia denetim masasından Minecraft'ı seçtim, F3 bastığımda sol üstte zaten ekran kartım yazıyor.

100 FPS aldığınız zamanlar yıllar önce miydi? Çünkü oyuna gelen her güncellemeyle optimizasyonun daha da içinden geçtiler de. En azından Java'da öyle.
1.18.2 Versiyonunda alıyordum daha hocam.

Ekran kartınızın ve işlemcinizin sıcaklığını kontrol ettiyseniz detaylı bir bilgi verebilirmisiniz?
Minecraft açıkken sıcaklık durumu nedir? Online sunucu üzerindenmi oynuyorsunuz? Arkadaşlarınızla kurduğunuz bir serverdamı oynuyorsunuz?
Hem multiplayer hem singeplayer denedim aynı fps. Sıcaklıkları kontrol edeceğim.

CPU kullanımı %90 üzerinde hep GPU %50 falan oluyor. Cpu sıcaklığı 87-97 arası değişiyor bilgisayarı yeni temizleyip termal macun sürdüm ama galiba fanı kötü olduğu için böyle oluyır.

CPU kullanımı %90 üzerinde hep GPU %50 falan oluyor. Cpu sıcaklığı 87-97 arası değişiyor bilgisayarı yeni temizleyip termal macun sürdüm ama galiba fanı kötü olduğu için böyle oluyır.

Geri
Yukarı