i5 5200U için Hackintosh vs Linux

Siz hangi linux dağıtımını önerirsiniz? macOS benzetebileceğim?
Biri macOS benzeri arayüz mü dedi?
Screenshot_20200612_212841.png

KDE Plasma kullanıyorum. Herhangi KDE Plasma kullanan bir dağıtım yükleyebilirsiniz. Bence XFCE'ye göre ayarlaması biraz daha basit. Ayrıca yukarıdaki Global Menu de çalışıyor.

Eki Görüntüle 590779
KDE Plasma kullanıyorum. Herhangi KDE Plasma kullanan bir dağıtım yükleyebilirsiniz. Bence XFCE'ye göre ayarlaması biraz daha basit. Ayrıca yukarıdaki Global Menu de çalışıyor.
Dah fazla benzeyemez herhalde :D.

Elemantory OS kuracaktım NVIDIA Ekran kartlarında sıkıntı oluyor felan diye duydum tedirgin oldum.
Sorun çıkartmayacaktır merak etmeyin. Behsedilen sorun farklı bir olay. Sürücüleri açık kaynak olmadığı için kötüleniyor.
Siz hangi linux dağıtımını önerirsiniz? macOS benzetebileceğim?
Kubuntu kullanabilirsiniz ve KDE Plasma masaüstü ortamını macOS'e benzetebilirsiniz.
Yardım eder misiniz macOS kuruyorum herşeyi hazırladım harddisk gözükmiyor ne yapacağım?
Bunun için ayrı bir konu açmanız gerekmekte.

Eki Görüntüle 590779

Bende Arch Linux kurmak istiyorum ama gördüğüm kadar kurulumu en zor olan Linux dağıtımlarından biri video falan var mı acaba?

Bende Arch Linux kurmak istiyorum ama gördüğüm kadar kurulumu en zor olan Linux dağıtımlarından biri video falan var mı acaba?
İmzamda benim hazırladağım rehber var fakat bu görünüm Arch'a özel bir şey değil. KDE kullanan herhangi bir dağıtıma da yapabilirsiniz. Mesela Manjaro KDE tavsiye ederim.

İmzamda benim hazırladağım rehber var fakat bu görünüm Arch'a özel bir şey değil. KDE kullanan herhangi bir dağıtıma da yapabilirsiniz. Mesela Manjaro KDE tavsiye ederim.

Manjora KDE mi? Arch Linux mu? hangisi daha iyidir Arch Linux iyi dersen uğraşırım.

Ben windows'u komple silip Arch Linux kurmak istersem nasıl yapacağım rehberdeki dual boot için
İmzamda benim hazırladağım rehber var fakat bu görünüm Arch'a özel bir şey değil. Kde kullanan herhangi bir dağıtıma da yapabilirsiniz. Mesela Manjaro kde tavsiye ederim.

Merhaba Arch Linux kurdum xfce, olarak izlediğim videoda böyleydi ama internet e girince uygulama seçme yeri geliyor ve uygulama yok. Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Hackintosh kurulumu daha zor ve NVIDIA ekran kartını maalesef kullanamazsın AMD ekran kartların bazılarını destekliyor. NVIDIA ekran kartıyla da güncel macOS kullanamazsın maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı