Hackintosh mu Linux mu?

Exinie

Kilopat
Windows'dan bıktım, hatalar olsun RAM kullanımından olsun falan filan. Demin bir hata ile karşılaştım ve saatlerdir çözemedim. Artık yeter dedim. Şimdi bilgisayarıma önceden Hackintosh kurmuştum. Fakat ara sıra açılırken hata alıyordum. Reset atınca bir kaç kere açılıyordu. O sorunu çözersem güzel olur. Linux'da ise ses ve mikrofon sıkıntım var, sesim karşıya aşırı fazla cızırtılı gidiyor.
İçimde bir Apple fan boyu yatıyor. O yüzden MacOS hoşuma gitmiyor değil ama Linux'un da gizliliğini isterim. Sizce hangisini kurmam daha iyi olur ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elementary OS için çok güzel temalar var. Hatta isterseniz macOS teması bile var:

screenshot1.png

Tema adresi: https://github.com/btd1337/eOS-Sierra-Gtk

Hackintosh ile uğraşmak yerine Elementary OS + macOS teması kurmak daha mantıklı bence.

Eki Görüntüle 516058

Şaka şaka. High Sierra kurmalısın bence.

Ben de isterdim 2004 sürümü kullanıp Recep Baltaş'dan ve diğer yöneticilerden destek almayı fakat Windows 10 1809 sürümü ve sonrası için 10 MHz timer olduğu için geçmiyorum.

Bakınız:

Neyse kararımı verdim, içimdeki Apple fan boyu dinleyerek High Sierra kuracağım, umarım Apple ve NVIDIA anlaşır da NVIDIA kartımı Catalina ile kullansam.

Sisteminizi link olarak paylaştığınız için görmemiştim. Dual Boot'u sıkıntısız yapabilirsiniz gibi görünüyor. Windows 7'yi 1TB'lik diske taşıyıp High Sierra'yı SSD'ye kurabilirsiniz. @tristessehivernale kardeşim ben size işinizi iyi yapamıyorsunuz demiyorum, siz ve @claus herkesin yardımına koşuyor, Allah razı olsun. Ben sadece sistemi bilmediğim için sıkıntılar yaşayabileceğini belirtmek istemiştim. macOS önermeyenlere kızgın atmanız doğru bir davranış değil, insanların kalpleri kırılabilir. Biz sadece Linux'u kolaylığından ve uyumluluğundan dolayı tercih ettiğimiz için Linux öneriyoruz, sizi kötülemiyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi güncel ve uyumlu. Çıksa çıksa End Randomseed hatası çıkar, onu da 5 dakikada çözer. Configi seçtiği gibi kurulumunu yapabilir. Kurulum sonrası USB'siz Boot isterse ilk başta kafası karışabilir, onun için belki bir tane konu açar. Onun dışında sağdan soldan duyduğunuz gibi sorunlar yaşatan bir şeyi yok.

Sistemi güncel ve uyumlu. Çıksa çıksa End Randomseed hatası çıkar, onu da 5 dakikada çözer. Configi seçtiği gibi kurulumunu yapabilir. Kurulum sonrası USB'siz Boot isterse ilk başta kafası karışabilir, onun için belki bir tane konu açar. Onun dışında sağdan soldan duyduğunuz gibi sorunlar yaşatan bir şeyi yok.
Hocam konunun ilk mesajında arkadaş kendisi belirtmiş yoksa ben de Hackintosh öneririm güncel bir sistem için.
MSI anakart olması zaten ayrı bir avantaj.

Sadece ağ adaptörü sıkıntı, umarım o konuda da sıkıntı yaşamaz.

Arkadaşlar çok abartmışsınız, ben bu sisteme kaç kere Jailbreak için Hackintosh kurdum. En ufak sorun çıkmadı, USB olmadan Clover boot yapabiliyorum EndRandomSeed hatasının da çözümünü biliyorum. Ağ adaptörü de destekliyor zaten sorunsuz bir şekilde ağ erişimim var ve ekran kartım da sorunsuz çalışıyor. Şu an tek sıkıntım açılırken ara sıra hata kodu veriyor düzeltmek için birkaç kere reset atıp açıyorum.
Hackintosh kurmak o kadar uğraştırmadı beni. Altı üstü telefonumun ekranı kırıldı, bir de 1 haftasonumu buna harcamış oldum. :(

Aynı hatayı ben iPad Air cihazımı bir türlü iOS 10 sürümüne düşüremedim diye yaptım, dolapta dokunmatiği bozuk bir şekilde yatıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı