i5 5200U sisteme hangi Windows kurulmalı?

sefayivli1071

Hectopat
Selamün aleyküm, evde bir tane masaüstü bir tane dizüstü bilgisayar var. Masaüstünde Win7 kurulu ve çok iyi stabil çalışıyor. Açtığı oyunları da gayet iyi seviyede oynatıyor. Özellikleri şunlar:

Ekran Alıntısı.PNG

ATI RADEON 3600 Series 2 GB ekran kartı var.

Dizüstü bilgisayar ise DELL marka. Windows 10 yüklü özellikleri yukardakinden daha iyi ama anlamsızca bir biçimde bilgisayar çok yavaş çalışıyor sürekli takılmalar oluyor. Özellikleri daha iyi bir bilgisayar böyle yaptığı için sorunun işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum. Dizüstünün özellikleri şunlar:

Ekran Alıntısı.PNG

GT 920M ve HD Graphics 5500 var.

Şimdi ben bu dizüstü bilgisayara başka bir Windows kuracağım.
  • Windows 10 PRO (temiz kurulum)
  • Windows 8.1 PRO (temiz kurulum)
  • Windows 7 Ultimate (temiz kurulum)
Siz ne düşünüyorsunuz? Ne yapmalıyım?

NOT: HDD kullanıyorum bu durumda çoğu kişi Win 10 HDD'de kötü Win 8.1 iyi gibi yorumlarını gördüm. Bu doğru mu? Ayrıca HDD de BAD SECTOR yok.

Linux Mint
İllaki Linux Mint diyemiyorsanız 8.1 veya 10.
DUZENLEME:Eğer 10 kullanacaksan gereksiz şeyleri tıraş et. Youtube'da baya bir Windows ISO dosyasını tıraş etme videosu var.

Son düzenleme:
Bakkalcı abilerinizden duyduğunuz Win 8.1 yerine Windows 10 PRO yükleyin. Korsan mı yükleyeceksiniz orjinal mi? Korsan ise hiç uğraşmadan OEM Key alıp, orjinal yükleyin, korsan yükleyip sisteminizi daha da yavaşlatmanın manası yok.

Bakkalcı abilerinizden duyduğunuz Win 8.1 yerine Windows 10 PRO yükleyin. Korsan mı yükleyeceksiniz orjinal mi? Korsan ise hiç uğraşmadan OEM Key alıp, orjinal yükleyin, korsan yükleyip sisteminizi daha da yavaşlatmanın manası yok.
Anladım, siz herhalde bir önceki açtığım konuyada yorum yapmıştınız. Sizce bu yavaşlığın sebebi nedir?

@sefayivli1071 Sisteme depolamasını doldurdunuz mu? Sisteminiz virüs yemişte olabilir. Belki format atarak sistemi rahatlatabilirsiniz. Hayır doldurmadım deseniz bile format atın. Hala yavaşsa SSD almanızı öneririm.

@sefayivli1071 Sisteme depolamasını doldurdunuz mu? Sisteminiz virüs yemişte olabilir. Belki format atarak sistemi rahatlatabilirsiniz. Hayır doldurmadım deseniz bile format atın. Hala yavaşsa SSD almanızı öneririm.
Anladım teşekkürler malesef SSD alma gibi bir durumum yok [emoji846]. Peki Microsoft un sitesinden İSO indirip Usb ye yazdırarak formatlayabilirim değil mi? Lisans key istemeden kullanabilir miyim?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Technopat mobile app

Anladım teşekkürler. [emoji106]
Bunu kurarsam umarım sorun ortadan kalkar ama benim içimde bundan sonra hala Win10 a karşı bir önyargı var. Aklım hala 8.1 veya 7 de nedense... [emoji846]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Technopat mobile app

Kardeşim sorunun düzeldi mi? Bende de aynı işlemcili bir laptop var ve aşırı yavaş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı