i5 6.nesil Intel HD Graphics 520 laptoba RAM eklersek FPS artar mı?

15fps

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum şu anda 4 GB DDR4 RAM'e sahip. Oyunlarda genelde çok düşük FPS aldığım için sadece LoL oynayabiliyorum. Valorant'ta anlık aşırı değişen FPS değerleri oluyor mesela; bekleme alanında 70 FPS'ken, yürümeye başladığımda 15 FPS'e düşüyor. 1 RAM slotu boşta, 4 GB daha RAM eklersem bu FPS düşüşlerine çare olur mu veya CS:GO'da 15 FPS alıyorum onu yükseltir mi?

Özellikler:
i5 6.nesil
4 GB RAM.
128 GB SSD.
Win 10.
Intel HD Graphics 520.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, laptopum şu anda 4 GB DDR4 RAM'e sahip. Oyunlarda genelde çok düşük FPS aldığım için sadece LoL oynayabiliyorum. Valorant'ta anlık aşırı değişen FPS değerleri oluyor mesela; bekleme alanında 70 FPS'ken, yürümeye başladığımda 15 FPS'e düşüyor. 1 RAM slotu boşta, 4 GB daha RAM eklersem bu FPS düşüşlerine çare olur mu veya CS:GO'da 15 FPS alıyorum onu yükseltir mi?

Özellikler:
i5 6.nesil
4 GB RAM.
128 GB SSD.
Win 10.
Intel HD Graphics 520.
Çok yükselteceğeni sanmam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna yakın bir fps alırsın.

Laptopun marka modeli nedir ?

Ha.

Özellikler:
i5 6.nesil
4 GB RAM.
128 GB SSD.
Win 10.
Intel HD Graphics 520.

Harici ekran kartı takamaz mısın?

Özellikler:
i5 6.nesil
4 GB RAM.
128 GB SSD.
Win 10.
Intel HD Graphics 520.

Yani çok fazla FPS artmaz ama FPS droplarını düşürür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna yakın bir fps alırsın.

Laptopun marka modeli nedir ?
Lenovo thinkpad x260, ama bu okuldan verildiği için özel üretim sanırım, internettekiler genelde 8 gb ram ve 250 gb ssd ye sahip oluyor.
Yani çok fazla FPS artmaz ama FPS droplarını düşürür.
anladım, peki ram almamı tavsiye eder misiniz yoksa gerek yok mu ?

Lenovo thinkpad x260, ama bu okuldan verildiği için özel üretim sanırım, internettekiler genelde 8 gb ram ve 250 gb ssd ye sahip oluyor.

anladım, peki ram almamı tavsiye eder misiniz yoksa gerek yok mu ?

Ram fayda sağlar tek slot varmış uzun süre kullanacaksan 16 GB almanı tavsiye ederim.
Oyunlarda idare etsin diyorsan 8 GB iş görür .

Lenovo Thinkpad X260, ama bu okuldan verildiği için özel üretim sanırım, internettekiler genelde 8 GB RAM ve 250 GB SSD'ye sahip oluyor.

Anladım, peki RAM almamı tavsiye eder misiniz yoksa gerek yok mu?

Windows 10 4 GB RAM'le kullanılmaz. Performansı düşürür. Yani bence 4 GB daha RAM tak.

Eğer oyunu şu an çalıştırdığında gerekli RAM'i alabiliyorsa fazladan RAM takmak sana FPS kazandırmayacaktır.
Oyun açıkken Alt Tab kullanarak masaüstüne dön ve görev yöneticisinden bellek kullanımını kontrol et. Her oyunun bellek ihtiyacı farklı olduğunu göz önünde bulundurman gerek.
Windows 10 genel olarak fazla RAM tüketen bir işletim sistemi belleği artırmanızı öneririm.

Geri
Yukarı