i5 6. nesil işlemci için anakart önerisi

Turooo09

Hectopat
Ben H110M kullanıyordum. Anakart yandı. Intel'den Ryzen'e geçmek istedim, gerek yok dediler. Fiyatlar uçuk olmayacak şekilde 6. nesil işlemci için anakart önerisi almak ıstiyorum. Yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeni ve elindeki işlemciyi belirtir misin? Eğer Ryzen'e geçmek çok masraflı olmayacaksa hazır anakart masrafında varken geçilmeli diye düşünüyorum.

Uygun fiyatlı olarak bunu alabilirsiniz. Ryzen sisteme geçmeyi düşünüyorsanız elinizdeki işlemciyi 600-700 TL'ye satıp üzerine yaklaşık 700-800 TL ekleyip Ryzen 5 2600 alabilirsiniz. Onların anakartları da 450'den başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Son karar sizin eğer o kadar bütçem yok derseniz linkteki anakartı alıp devam edin derim.

2. el b150 anakart bakabilirsiniz.

Mini ATX için MSI B150M Mortar

ATX için MSI B150 Gaming M3
Adamım saol b250 m aldım allah razı olsun
Uygun fiyatlı olarak bunu alabilirsiniz. Ryzen sisteme geçmeyi düşünüyorsanız elinizdeki işlemciyi 600-700 TL'ye satıp üzerine yaklaşık 700-800 TL ekleyip Ryzen 5 2600 alabilirsiniz. Onların anakartları da 450'den başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Son karar sizin eğer o kadar bütçem yok derseniz linkteki anakartı alıp devam edin derim.
Dostum hallettim saolasin yinede intel candır :)

Adamım saol b250 m aldım allah razı olsun

Dostum hallettim saolasin yinede intel candır :)
Arkadaşlar, tanıdığımın bilgisayar mavi ekran hataları veriyordu, kilitlenip çökmüş en sonunda sürekli aç kapa yaparken, WIN10 yüklüydü. Baştan formatlayıp kurmaya çalıştım, başlarda kurulum yapıyordu fakat sonradan mavi ekrana geçiyordu.
SSD trim, sıfırlama vs. her şeyi yaptım olmadı. O ssd yi başka bilgisayara takıp kurulum yaptım sorunsuz yüklüyor. Sonra donanım testlere başladım bozuk kasada. PSU sağlam, benimkinde de mavi ekran verdi. Ekran kartsız, on board çalıştırdım, aynı sorunu yaptı, yani GPU da sağlam. Memtest86 ile ram da temiz çıktı. Ek donanımları çıkardım, işte usb girişleri, dvd, ek sata kablolar vs. yine mavi ekran veriyordu, daha kurarken. Ana kart sıfırlama yaptım, olmadı.
Geriye ana kart ve işlemci kaldı. Ana karttan şüpheleniyorum. Güney köprüsü arızalanmış olabilir. MSI B250M Pro-VD var. İşlemci bozuk olsa sanırım hiç açmaması lazım?
Ana kart satın alalım dedim. I5-6500 işlemci var. Şunu alıp geçelim mi? Asrock H110M-DGS R3.0 Socket 1151, DDR4 2133MHz, USB 3.1 Gen1, DVI, mATX Anakart (ASRH110M-DGS-R3) (Kaby Lake BIOS Yüklü) - Anakart - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik
Ne önerirsiniz bu işlemciye?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı