i5-6200U 940M 4GB RAM Fortnite aşırı takılma sorunu

eminallen

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi Fortnite'ta aşırı takılmalar yaşıyorum. Sorun RAM'in HDD'yi yormasından olabilir.
Sistem özelliklerim şöyle:

RAM: 4GB DDR3 1600 Mhz RAM
İşlemci: DualCore Intel Core i5-6200U, 2800 MHz
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 940M

FPS olarak sıkıntım yok ama çok takılmalar yaşıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistem özelliklerim;
Depolama:
Kingdian 120GB SSD (sistem diski, bütün programlar, PUBG, Yaklaşık 30GB boş alan) Okuma/Yazma ve 4K oranları gayet iyi.
Toshiba 5400RPM 500GB 2,5" HDD (PUBG dışındaki bütün oyunlar (Fortnite dahil), özel dosyalar, 285GB boş alan)

RAM Bellek:
4+2GB (markalarını bilmiyorum) 1600MHz DDR3

İşlemci:
Intel Core I5-5200U 2.20GHz (Turbo 2.70 GHz) 2 Çekirdek 3MB Cache

Ekran Kartı:
Intel HD Graphics 5500
nVidia Geforce GT 840m 2GB vRAM

Şimdi, bende Epic games C'de, ama Fortnite D'de yani 5400'lük HDD'de kurulu.
Ben oyuna girerken her şeyi kapatıyorum, güç ayarını "yüksek performans" yapıyorum.
Oyun içi grafik ayarlarım, her şey düşük, kenar yumuşatma ortada, çözünürlük de monitörümün çözünürlüğü olan 1366x768'de.

Eğer yapmadıysan nVidia Denetim Masası'ndaki bazı ayarları değiştirmeni öneririm. İnternete "Fortnite nVidia Ayarları" yazar isen bir sürü site çıkar zaten örnek olarak. Ben bu şekilde 100 kişinin de aynı yerde olmadığı zaman(!), sabit 60FPS alıyorum. He unutmadan bütün sürücülerini güncel tutman yararına, ekran kartı dahil. İyi geceler.

Düzeltme:Antivirüs kullanmıyorum ve sistemlerimiz benzer diye yazdım.

Son düzenleme:
4 GB RAM var hocam normal takılma tavsiyem 8'e yükselt.
Zaten 2GB RAM satın aldım ama taktığımda RAM ı görmedi mediamarkta götürcem bakalım napcaklar.

Öncelikle sistem özelliklerim;
Depolama:
Kingdian 120GB SSD (sistem diski, bütün programlar, PUBG, Yaklaşık 30GB boş alan) Okuma/Yazma ve 4K oranları gayet iyi.
Toshiba 5400RPM 500GB 2,5" HDD (PUBG dışındaki bütün oyunlar (Fortnite dahil), özel dosyalar, 285GB boş alan)

RAM Bellek:
4+2GB (markalarını bilmiyorum) 1600MHz DDR3

İşlemci:
Intel Core I5-5200U 2.20GHz (Turbo 2.70 GHz) 2 Çekirdek 3MB Cache

Ekran Kartı:
Intel HD Graphics 5500
nVidia Geforce GT 840m 2GB vRAM

Şimdi, bende Epic games C'de, ama Fortnite D'de yani 5400'lük HDD'de kurulu.
Ben oyuna girerken her şeyi kapatıyorum, güç ayarını "yüksek performans" yapıyorum.
Oyun içi grafik ayarlarım, her şey düşük, kenar yumuşatma ortada, çözünürlük de monitörümün çözünürlüğü olan 1366x768'de.

Eğer yapmadıysan nVidia Denetim Masası'ndaki bazı ayarları değiştirmeni öneririm. İnternete "Fortnite nVidia Ayarları" yazar isen bir sürü site çıkar zaten örnek olarak. Ben bu şekilde 100 kişinin de aynı yerde olmadığı zaman(!), sabit 60FPS alıyorum. He unutmadan bütün sürücülerini güncel tutman yararına, ekran kartı dahil. İyi geceler.

Düzeltme:Antivirüs kullanmıyorum ve sistemlerimiz benzer diye yazdım.

Zaten dediğim gibi FPS de bir sıkıntım yok sadece Sanal Bellek diye özellik var ya hani galiba o açık diye RAM Hdd yi zorluyor sonra takılmalar başlıyor 2GB RAM olduğunda düzelir umarım

@eminallen Bende sanal bellek kapalı. İmkanınız var ise SSD almanızı öneririm. Takılmaların sebebinin büyük nedeni HDD'den kaynaklanır. Gereksiz arka plan uygulamaları çalışıyor olabilir, Windows güncellemesi olabilir vs. RAM kullanımını takip etmekte fayda var. RAM eklemesinden sonra fayda görebilirsiniz.

Valla SSD biraz zor almam ya zaten dolar euro uçtu ram kullanımım 3200 ile 3770 arası değişiyor. Ben şuan sanal belleği kapatınca hata veriyor fortnite da galiba ram düşük diye. Takılma olmasında diye herşeyi kapatıyorum arka planı siliyorum her şey dahil.
Neyse RAM taktıkdan sonra gelişme olcak mı bakalım cevaplarınız için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı