i5-6200U GeForce 920M sistem Windows 7 destekler mi?

gahata

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Intel Hd Graphics 520
İşlemci
Intel Core i5-6200u
Evde kullanılmayan bir ASUS X556u laptop var, Windows 10 yüklü ve HDD olduğu için çok yavaş. Daha hızlı olması için ve sevdiğim için Windows 7 yüklemeyi düşündüm, ama donanımı destekler mi emin değilim. İnternette araştırdım ve işlemcinin desteklediğini duydum.
Bilgisayar 8 GB RAM, Intel Core i5-6200U 2.30GHz, NVIDIA GeForce 920M ve 1TB HDD var, Windows 7 desteklenir mi?

Pek alakadar değil ama bilgisayarcı 1TB HDD'nin 2'ye ayrıldığını söyledi. Şu an (C 453GB ve (D 477GB diyor, daha iyi olacak ise birleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de çünkü Windows 7 maalesef DX 12 desteklenmiyor oyunlarda hata alıyor.

Windows 8.1 kurmanızı öneririm.

Windows 8 ve 8.1'i düşündüm ama başlat menüsünü dokunmatik ekranım olmadığı için tercih edemiyorum, ve bilgisayarı pek oyun için kullanmayacağım. Çoğunlukla fotoğraflarımı ve videolarımı görüntüleyebileceğim ve yedekleyebileceğim, ve o tür başka şeyler yapabileceğimi düşündüğüm için Windows 7'ye karar verdim.
Öneriler için teşekkür ederim ama Windows 7 olmazsa 8.1 yükleyebilirim.

Değişiklir olur, Linux dene.: )
Dağıtım olarak sana Linux Mint gider.

*** Tabi w10 da kalman öncelikli tavsiyem.
Eski HDD ile büyük ihtimalle W7 de yavaş olacak. 6. nesil i5 fena değil, SSD TAKMAYA DEĞER.
Var bende bir intel celeron işlemci pc 4GB ram, w7 vardı ve çoook yavaştı. SSD takıp w10 yükledim. Şu an gayet iyi çalışıyor.
*** Yani 4gb ram ile celeron bile çalıştığına göre w10 ile, senin pc ye w7 yüklemen sorunu çözmez hatta bence daha da kötü olur.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Değişiklir olur, Linux dene.: )
Dağıtım olarak sana Linux Mint gider.
Eski HDD ile büyük ihtimalle W7 de yavaş olacak. 6. nesil i5 fena değil, SSD TAKMAYA DEĞER. Var bende bir intel celeron işlemci pc, w7 vardı ve çoook yavaştı. SSD takıp w10 yükledim. Şu an gayet iyi çalışıyor.
Aslında parçaları değiştirip satacaktık ama pek fırsat bulamadık, bataryası Allah'a emanet, şarj kablosunun başı kopmak üzere, yaşam desteğine bağlı resmen

Normalde rafa kaldırmıştık bilgisayarı ama ben windows 7 yüklemek için çıkarttım, kimse kullanmıyor, VM'den çalıştırmaktan daha iyi olur diye düşündüm.

Ubuntu'yu Jailbreak yapmak için denemiştim bir kaç hafta falan ama şu anlık bana göre değil pek.

(edit- yazmayı unutmuşum) Linux Mint'i de denedim çünkü daha alışık olduğum bir arayüze sahipti ama dediğim gibi şu an Linux kullanmaya hazır mıyım bilmiyorum :d

Windows 7'yi seçmemin sebeplerinden biri arayüzün güzel olması

Windows 7 kurabilirsin, dilersen 8.1'e de geçebilirsin; ikisi arasında çok bir fark yok aslında.

bilgisayarcı 1TB HDD'nin 2'ye ayrıldığını söyledi. Şu an (C 453GB ve (D 477GB diyor, daha iyi olacak ise birleştirebilir miyim?
Diski istediğin gibi bölebilirsin, dilersen birleştirebilirsin.
Benim de yaklaşık 1 TB HDD var, 3'e böldüm:
C diski 200 GB, işletim sistemi kurulu
D diski 500 GB; programlar, oyunlar falan kurulu
E diski 231 GB; fotoğraflar, videolar, yedekler falan var.

Bence de çünkü Windows 7 maalesef DX 12 desteklenmiyor oyunlarda hata alıyor.
Windows 8.1 de Directx 12 desteklemiyor =D

Hımmm, Valla ben w7 hastasıyım diyebilirim. Yıllarca geçmedim w10'a nihayetinde geçmek zorunda kaldım. W7 önermiyorum. w7 şişti, destek kalktı, Başlangıçta iğrençti w10 ama sorunlarını giderdi ve şu an iyi valla..:) Artık w7 bir seçenek değil gibi. Tabi sonuçta karar senin.
NOT: W7 yüklersen buraya geri bildirim ver lütfen, cidden merak ederim sonuç ne oldu. W7 ile ilgili kanaatim yanlışsa bilmek ve düzeltmek isterim.

Diski istediğin gibi bölebilirsin, dilersen birleştirebilirsin.
Şu an discord üzerinden birinden yardım alıyorum, rufus falan ayarlıyorum, birleştirme noktasına geldiğimde beceremezsem size sorabilirim mümkünse

NOT: W7 yüklersen buraya geri bildirim ver lütfen, cidden merak ederim sonuç ne oldu. W7 ile ilgili kanaatim yanlışsa bilmek ve düzeltmek isterim.
Tabii ki ^^ ben de windows 7/vista falan çok seviyorum görünüm açısından

Yukarıda kaçırdığım bir nokta olmuş ÖNEMLİ.
SSD takmayacak isen gene eski harddiski ikiye böl.
D 200 GB OLSUN VE işletim sistemini C ye değil D ye kur. HIZI KESİNLİKLE ETKİLER

Çünki HARDDİSKİN SONU YENİ KALIR.

Yeni konular

Geri
Yukarı