i5-6200U GeForce 920M sistem Windows 7 destekler mi?

Yukarıda kaçırdığım bir nokta olmuş ÖNEMLİ.
SSD takmayacak isen gene eski harddiski ikiye böl.
D 200 GB OLSUN VE işletim sistemini C ye değil D ye kur. HIZI KESİNLİKLE ETKİLER

Çünki HARDDİSKİN SONU YENİ KALIR.
Kafam biraz karıştı,
C: 453GB
D: 477GB

C'yi 730GB yapıp D'yi 200GB yapıp sistemi D'ye mi yüklemem gerek?

Kaç gb ya da kaça bölünmüş olduğu çok önemli değil.
Püf noktası şu :
Sen Harddiski ikiye bölmüşsün, Sistem sadece C yi kulllanır. ( D dekurulu ise Dyi) Kullanılan şey eskir, okuma ve yazma hızı düşer. D yi hiç kullanmamış bile olabilirsin, Yeni harddiskten pek bir farkı olmaz. hatta hiç farkı olmaz. ( Tabi kullanmamışsan)
Ben 200 yazdım ama 200gb, 300 , 400 vs olması değil önemli olan.
Önemli olan Harddiskin eskimemiş olan kısmına kurulması.
Harddiski biçimlendirmeden kurmak istiyorsanız Direk o 477 gb lık kısmada kurabilirsin.
Ama eğer harddiski komple biçimlendirecekseniz harddiskin sonundan 200-250 gb alan işletim sistemine fazlası ile yeter.
Umarım anlatabilmişimdir. :)

Windows 7 kurabilirsin, dilersen 8.1'e de geçebilirsin; ikisi arasında çok bir fark yok aslında.

Diski istediğin gibi bölebilirsin, dilersen birleştirebilirsin.
Benim de yaklaşık 1 TB HDD var, 3'e böldüm:
C diski 200 GB, işletim sistemi kurulu.
D diski 500 GB; programlar, oyunlar falan kurulu.
E diski 231 GB; fotoğraflar, videolar, yedekler falan var.

Windows 8.1 de DirectX 12 desteklemiyor =D

Aslında Windows 10 eski sürümler mesela 1507 gibi DX 12 destekler.

Yaşanmasından nefret ettiğim bir şey oldu, yardım alırken yarı yolda kaldım, discord'dan yardım alınmaz.

Windows 7 yükleyeceğim laptop şu an 1,5 saattir biosta yanıt bekliyor, flash belleğimde rufus ile yüklediğim windows 7 ultimate iso hazır bekliyor. Ne yapmalıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
zor değil, bunu kullanabilirsin.
videoda da harddisk ikiye bölünüyor. Yukarıda bahsettiğim üzere sistemi kurmak için ikinci bölümü seçmen önemli.
iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı