i5 6200U Laptop FX6300 masaüstü Takası

Mesela ben laptopu ilk aldığımda csgo 130 150 fps bile verdiği olmuştu.ama şimdi 80 den yukarı çıkmıyor ve rek girdiğimde 20 ye 30 a düşüyor bu sorundan kurtulmak istiyorum eğer kesin çözümse yaptıracağım. hiç yaptırdınız mı macun ped değişikliği ve temizleme ?

Ryzen'e geçmek için anakart, işlemci ve RAM değiştirmek gerek. Yanlış bilgilendirme yapma.
Zaten bunlar açık degil mi ? neresi yanlış bir bilgilendirme yazmak için yazmayın. Tabiki de Ryzen'a yükseltmek için anakart işlemci ve ram alması lazım. 1500 TL gibi bir masraf çıkar veya ikinci elden alırsa 1000 TL. Bilgisayarın suanki hali bile arkadasin laptopdan çok daha iyi.
Anakart a uyar mı ryzen ? Eski diyorlar anakarta ama ?
Açıkladım. Ama suanki hali bile laptop'undan daha iyidir oyun performansı olarak. RX 470 iyi bir kart.

Birisi yazmış termal macun değiştirdim ve temizlik yaptım 20 derece düştü demiş.iyi bir rakam mı ve gerçek olduğuna inanıyor musunuz ?

Zaten bunlar açık degil mi ? neresi yanlış bir bilgilendirme yazmak için yazmayın. Tabiki de Ryzen'a yükseltmek için anakart işlemci ve ram alması lazım. 1500 TL gibi bir masraf çıkar veya ikinci elden alırsa 1000 TL. Bilgisayarın suanki hali bile arkadasin laptopdan çok daha iyi.

Açıkladım. Ama suanki hali bile laptop'undan dhaa iyidir oyun performansı olarak. RX 470 iyi bir kart.
O kadar masrafa girdikten sonra gereği yok bence.

Açıkladım. Ama suanki hali bile laptop'undan daha iyidir oyun performansı olarak. RX 470 iyi bir kart.
Ya zaten adam eğer kabul ederse değiştiricez.laptopu bir göreyim dedi.benim sorma amacım laptopa yazık olmasın.yani karşılar mı laptopu verip daha düşük birşey almayayım diye soruyorum ?

Mesela ben laptopu ilk aldığımda csgo 130 150 fps bile verdiği olmuştu.ama şimdi 80 den yukarı çıkmıyor ve rek girdiğimde 20 ye 30 a düşüyor bu sorundan kurtulmak istiyorum eğer kesin çözümse yaptıracağım. hiç yaptırdınız mı macun ped değişikliği ve temizleme ?
Değiştirmek istedigin bilgisayar CS:GO'da 180 FPS verir ortalama kısaca değişim gayet mantıklı.
Ya zaten adam eğer kabul ederse değiştiricez.laptopu bir göreyim dedi.benim sorma amacım laptopa yazık olmasın.yani karşılar mı laptopu verip daha düşük birşey almayayım diye soruyorum ?
Dostum o bgisayar eğer kabul ederse garanti değiştir. O bilgisayar senin laptop'dan çok daha iyi.
O kadar masrafa girdikten sonra gereği yok bence.
Önemli olan masraf değil yükseltme yapmasa bile o bilgisayar arkadaşın laptop'dan çok daha üstün. Her şekilde bu takas çok mantıklı.

Yani beyler onun yerine paramı biriktirip ki babamla da konuştuk acele etme dedi.ileride alabilirmişiz yeni bir masaüstü durumlar iyileşince.sizce eğer fps sorunu düzelicekse macun ped değişimi ve temizlik yaptırıp yeni bir pc toplayana kadar idare mi edeyim adam kabul ederse direk değiştireyim mi ?

cs zamanla güncellendi ve grafikleri falan iyileşti tabii ki fps düşüşü olucaktır ancak 20-30'a düşmesi normal değil max 10-15 fps düşer o da maksimum eğer temizleyip termal macun sürersen düzelir ayrıca laptop'un daha çok para eder gibi duruyor çünkü her ne kadar dıştan bakılınca adamın bilgisayarının parçaları daha iyi dursa da seninki laptop daha küçük alana sıkıştırıldığı içi fiyatı katlanarak artıyor bence takas yaparsanız senin zararına olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı