i5-6200U sistem VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR mavi ekran hatası

Mustafavtnsver

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, öncelikle yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Mavi ekran hatası almaya bayağı bir süre önce başladım maalesef ki aldığım mavi hataların kodları ve isimlerini hatırladığım kadarıyla aşağıda vereceğim ve son aldığım mavi ekran hatasını da belirteceğim. Şöyle ki arkadaşlar bilgisayara sorunsuz mavi ekran hatası almadan girebiliyorum ama oyunlara girdiğimde yükleme ekranlarında alıyorum. Genelde oyun açılıyor ama yükleme ekranından oyuna geçemiyorum. Genelde direk mavi ekranı alıyorum yükleme ekranında.

Aldığım hatalardan biri VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR diğeri ve en sonuncu olan hata ise WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR.

Sistem özelliklerim şöyledir arkadaşlar (laptop ve Casper C500)

• Sistem belleği 8 GB.
  • işlemci 6. nesil ıntel® core™ i5-6200U
  • ekran kartı NVIDIA GeForce 940M ve Intel Graphics 520.
  • Windows 10 Home.
Arkadaşlar sürücüleri güncelleştirdim, Windows güncel gözüküyor. Minidump dosyası:minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Chipset sürücünü güncelle. İki hata bundan kaynaklı.
Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır ve yeniden kur.
Buradan 64 bit versiyonunu indirip kur. Bu hatanın düzelmesi lazım, düzelmezse sorun işlemcide demektir.

Intel Chipset sürücünü güncelle. İki hata bundan kaynaklı.
Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldır ve yeniden kur.
Buradan 64 bit versiyonunu indirip kur. Bu hatanın düzelmesi lazım, düzelmezse sorun işlemcide demektir.
DDU denilen şey nedir biraz bilgi verirmisin, ayrıca nasıl yükleyip kurucam DDU ile. Yorumun için ayrı teşekkür ederim deneyeceğim ve geri bildireceğim.

Merhabalar dün sizin dediğiniz adımları yaptım. Verdiğiniz linkten indirdim ve DDU ile ekran kartını güvenli modda kaldırdım. Sonrasında bilgisayarı açtım ve ekran kartı sürücüsünü indirdim en son sürümünü ve açtım. Güncelleme neredeyse bitmişti ki güncellemenin sonunda Mavi ekran yedim yine konu başlığında ki gibi. Sonrasında bilgisayarı her açtığımda ilk defa açılırken mavi ekran hataları almaya başladım. Şu an Windows'u sıfırladım. Adımları tekrar uygulayacağım. Siz de yardımcı olursanız sevinirim

Geri
Yukarı