i5 6200U sistem yavaşladı

MgBasedLifeForm

Centipat
Sistemim:
  • Intel i5 6200U
  • NVIDIA 920MX
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 1TB hafıza

Bilgisayar çok yavaş açılıyor. Google veya en basit bilgisayardaki bir klasörü bile yavaş açıyor. Açtıktan sonra 20-30 saniye beklemeden tıklarsanız donuyor ve "yanıt vermiyor" diyor. İslemcim hem kötü, u serisi (ultra enerji tasarrufu), hem de eski. Nasıl hızlandırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • Intel i5 6200U.
  • NVIDIA 920MX.
  • 8 GB DDR3 RAM.
  • 1TB hafıza.

Bilgisayar çok yavaş açılıyor. Google veya en basit bilgisayardaki bir klasörü bile yavaş açıyor. Açtıktan sonra 20-30 saniye beklemeden tıklarsanız donuyor ve "yanıt vermiyor" diyor. İslemcim hem kötü, u serisi (Ultra enerji tasarrufu), hem de eski. Nasıl hızlandırabilirim?

Aynı sistem bende de var. Google kasma olayı için; gömülü gelen Edge'yi kullanmanı öneririm kesinlikle. Bende de Google kullanırken kasıyordu ancak Edge'e geçince gayet de güzel ve performanslı çalıştığını gözlemledim.

Aynı sistem bende de var. Google kasma olayı için; gömülü gelen Edge'yi kullanmanı öneririm kesinlikle. Bende de Google kullanırken kasıyordu ancak Edge'e geçince gayet de güzel ve performanslı çalıştığını gözlemledim.
Edge ve Chrome arasında hiçbir fark yok hatta benim bilgisayarımda aynı sekmeler açıkken Edge daha fazla ram tüketiyor.

SSD kullanmıyorsanız SSD'ye geçmelisiniz.

@gods of 999 komik mi geldi?

Son düzenleme:
HDDnizde sıkıntı olabilir. Bence SSD takın, bilgisayarın fanlarını temizleyin, macun yenileyin ve sıfırdan Windows 10 21h2 Home formatlayın. Sisteminiz o kadar da kötü değil. 5. nesil işlemcili laptopları bazı markalar sıfır olarak yüksek fiyatlara satıyor. Emin olun hız artışı sağlayacaksınız. Benim Laptop sizinkinden çok daha kötü. A8 7410 işlemci var. Benzer problemler vardı. SSD takviyesi yaptım. Hem cihaz hemen açılıyor hem de tarayıcı anında açılıyor. Cidden SSD ve termal temizlik fark yaratıyor.

@Mairex
Harddiskmi kullanıyorsunuz SSD'mi bunun yanı sıra hafızanızın sağlık testini yaptınız mı?
HDD kullanıyorum. Şuan HD Tune'den Error Scan yapıyorum. Health kısmında tüm statusler "OK" olarak belirtilmiş.
Aşağıda fotoğrafları attım.

Dosya Ekleri

• 20211121_113414.jpg
    20211121_113414.jpg
    307,8 KB · Görüntüleme: 29
  • 20211121_113447.jpg
    20211121_113447.jpg
    348,7 KB · Görüntüleme: 35
Birde şunu sormak istiyorum. 1TB hafızanın 970GB'si C: diskinde. Bu sorun yaratır mı? Yani oyunları dalan c diskine kuruyorum. D diski zaten eski driverleri falan saklıyor. D diskini büyütmem lazım. Nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı