i5 6200U sisteme uygun ve kullanıcı dostu Linux dağıtımı önerisi

Denedim ve kurulum yapılabiliyor. Sizi de uğraştırdım hocam kusura bakmayın. İyi akşamlar.

Hocam, Manjaro XFCE kurdum her şey iyi güzel fakat sıklıkla Linux çekirdeğini güncellemem gerektiği hakkında bildirim gönderiliyor. Hangi sürümü yüklemeliyim?Eki Görüntüle 1606224
Güncellemenize gerek yok aslındna. LTS sürüm kullanıyorsunuz. Tam olarak nasıl bir bildirim?

Bildirimleri kapat gibi bir seçenek var mı?
Yinede güncellemek isterseniz "Linux60" / "Linux 6.0.11-1" olanı yükleyebilirsiniz.
Rahatsız etme moduna aldım ve bildirimler gitti. Linux 6.0.11 sürümünü yüklemeyi deneyeceğim. Sorun yaşarsam eski sürüme dönme seçeneğim var galiba?

Sıkıntı değil hocam, yapacak birşeyim yok zaten :) İstediğiniz zaman soru sorabilirsiniz.
Hocam wine ile çalıştırdığım windows uygulamaları panele veya alt tab menüsünde gözükmüyor. Pes 2017 oyununu oynarken alt tab yaptıktan sonra bir daha geri dönemedim çünkü gözükmüyordu. Başka uygulamalarda da durum böyle. Örnek olarak;
1671370552652.png
Uygulama açık olmasına rağmen panelde gözükmüyor

Hocam wine ile çalıştırdığım windows uygulamaları panele veya alt tab menüsünde gözükmüyor. Pes 2017 oyununu oynarken alt tab yaptıktan sonra bir daha geri dönemedim çünkü gözükmüyordu. Başka uygulamalarda da durum böyle. Örnek olarak;Eki Görüntüle 1606426Uygulama açık olmasına rağmen panelde gözükmüyor
Hocam çok fikrim yok bu durum hakkında. Bottles kullanarak çözebilirsiniz belki.
flatpak install flathub com.usebottles.bottles

Geri
Yukarı