i5 6400 1660 Ti oyunlarda ani FPS düşüşü

Ayhan Cem AKAN

Hectopat
Öncelikle herkese selam;
Bilgisayarım:
i5 6400.
Gigabyte GTX 1660 Ti.
HyperX Savage 3000 MHz RAM 2x8GB.
2 TB Seagate Barracuda hard disk.
240 GB Kingston SSD.
600W 80+ PSU.

Oyunlarda Warzone LoL her oyunda ve normal uygulamalarda drop yiyorum 1 saniye takılıyor devam ediyor ama işletim sistemi çalışıyor Alt Tab falan atabiliyorum rahatlıkla.
Hatta FPS oyunlarında ileri doğru yürüme tuşu takılı kalıyor gibi oluyor kasmadan dolayı tekrar yürümeye basınca düzeliyor.
Format attım hala aynı bir türlü çözemiyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selam;
Bilgisayarım:
i5 6400.
Gigabyte GTX 1660 Ti.
240 GB Kingston SSD.
600W 80+ PSU.

Oyunlarda Warzone LoL her oyunda ve normal uygulamalarda drop yiyorum 1 saniye takılıyor devam ediyor ama işletim sistemi çalışıyor Alt Tab falan atabiliyorum rahatlıkla.
Hatta FPS oyunlarında ileri doğru yürüme tuşu takılı kalıyor gibi oluyor kasmadan dolayı tekrar yürümeye basınca düzeliyor.
Format attım hala aynı bir türlü çözemiyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Her oyunda dediniz değil mi ? Ne zamandan beri var?

Öncelikle herkese selam;
Bilgisayarım:
i5 6400.
Gigabyte GTX 1660 Ti.
240 GB Kingston SSD.
600W 80+ PSU.

Oyunlar hdd ye mi kurulu?

Öncelikle herkese selam;
Bilgisayarım:
i5 6400.
Gigabyte GTX 1660 Ti.
240 GB Kingston SSD.
600W 80+ PSU.

Şimdi olay sadece oyunun donması mı yoksa. FPS'nin örnek veriyorum 1 e düşüp kasması mı? Sistem alt-tab atabiliyor dedin. O esnada kullanımlara bir bakar mısın? Msı Afterburner deneyebililirsin Msı Afterburner olmazsa bize haber ver aynı zamanda harici şekilde bak alt-tab yöntemiyle.

Şimdi olay sadece oyunun donması mı yoksa. FPS'nin örnek veriyorum 1'e düşüp kasması mı? Sistem Alt Tab atabiliyor dedin. O esnada kullanımlara bir bakar mısın? MSI Afterburner deneyebililirsin MSI Afterburner olmazsa bize haber ver aynı zamanda harici şekilde bak Alt Tab yöntemiyle.

FPS düşmüyor. Sıcaklık ve kullanımlarda da bir anormallik yok. Ama hala takılma yaşıyorum 1-2 dakikada bir. Sesler vs de gidiyor ama aynı zamanda ve LoL şampiyon seçme arayüzünde de takılmalar geç gelmeler oluyor.

Şimdi olay sadece oyunun donması mı yoksa. FPS'nin örnek veriyorum 1'e düşüp kasması mı? Sistem Alt Tab atabiliyor dedin. O esnada kullanımlara bir bakar mısın? MSI Afterburner deneyebililirsin MSI Afterburner olmazsa bize haber ver aynı zamanda harici şekilde bak Alt Tab yöntemiyle.

Hocam biraz gözlemledim ve hard diskimden bir devir düşme sesi geliyor arada bir bu yüzden olabilir mi? Hard disk yeni daha 3-4 aylık 2TB Seagate barracuda.

Son düzenleme:
FPS düşmüyor. Sıcaklık ve kullanımlarda da bir anormallik yok. Ama hala takılma yaşıyorum 1-2 dakikada bir. Sesler vs de gidiyor ama aynı zamanda ve LoL şampiyon seçme arayüzünde de takılmalar geç gelmeler oluyor.

Hocam biraz gözlemledim ve hard diskimden bir devir düşme sesi geliyor arada bir bu yüzden olabilir mi? Hard disk yeni daha 3-4 aylık 2TB Seagate barracuda.
Olabilir bende yaşıyordum HDD'yi çıkar ve SSD'deki oyunlarda test et.

Geri
Yukarı