i5 6400 Ekran Kartı Tavsiyesi

burakturhann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, çok arada kaldım ve sizin de fikrinizi almak için konu açıyorum.
  • - Intel Core i5 6400 2,70 GHz
  • - MSI H110M Pro-VD 2133 MHz
  • - Kingston 8GB HyperX Fury Siyah 2133 MHz CL14
  • - Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm
  • - Deep Cool Smarter Mavi Led Mid Tower Kasa
  • - Zalman ZM500 - LEII 500W
Sistemim bu ve ben bu sisteme RX 580 8 GB almayı düşünüyorum. Fakat bazı arkadaşlarımın bu hareketin gereksiz olduğunu, GTX 1050 Ti + AOC G2260 75Hz Monitör + Adata SU800 parçalarını almamı öneriyorlar. Bende çok arada kaldım ve fikirlerinizi almak istiyorum. Siz olsanız ne yaparsınız? RX 580 alırsam bir kaç ay 1680x1050 monitör ile devam edeceğim fakat ilerde AOC G2260 75Hz FreeSync bir monitöre geçeceğim.

Çok güzel bir arada kalma konunuz var. Okurken bir çok insanın arada kalacağı bir durum bu. İlerde monitörü alabilecek durumunuz varsa RX 580 alın. SSD için indirim beklersiniz mutlaka bir yerden indirim bulursunuz. Buna bakabilirsiniz. Enpara ile 50 TL daha düşer fiyatı. 1050 Tİ aldığınız zaman yani benim yaptığım hata gibi, yükseltmek istediğiniz zaman kartı satmak çok zor olacaktır. Bir kere al rahat ol. Sırayla RAM, SSD ve Monitör alıp sisteminizi tamamlarsınız.

Ben olsam GTX 1060 6 GB modelini alırdım. Çoğu oyunda AMD kartları Nvidia'ya göre biraz geride kalıyor. Kimileri DX12 geleceğe yatırım diyor ama ben öyle düşünmüyorum. DX12 yaygınlaşana kadar şuan ki AMD kartları yetersiz kalmaya başlayacak gibi geliyor. Tercih senin tabi, ama dediğim gibi yerinde olsam GTX 1060 alırdım.

RX 580 şu anki fiyatını hak eden bir kart değil. 1.500 TL'ye bulunuyordu.
Yeni nesil ekran kartlarına az kalmışken bence GTX 1050 veya 1050 Ti ile güzel bir monitör alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı