i5 6400 & HD530 sistemde Valorant'ta drop ve donma

Encıl

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sorunum sistemimde Valorant'ta drop yemem.
Sistemim:
i5 6400 2.70 GHz Boost 3.10,
Intel HD 530,
4 GB DDR4 2133 MHz RAM.,
1T HDD 150 okuma 150 yazma.

FPS 60-70 arası takılıyor fakat her bir yeni hareketimde FPS düşmesi yiyorum ve poligon hariç oyunlara giremiyorum. Oyuncu kartlarının olduğu kısımda kalıyor.
Daha açık söylemek gerekirse mesela elime ilk silah aldığımda drop yiyorum, sonradan silah alınca takılmıyor. İlk skill kullandığımda drop yiyorum, sonradan kullandığımda takılmıyor. Yani her bir yeni hareketimde drop yiyorum.
Bütün bunları poligonda denedim. Dediğim gibi normal oyuna girince oyuncu kartlarının olduğu ekranda kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme aynı RAM'den bir adet daha alın, sorununuz çözülecektir.

Şu an kullandığım RAM piyasada bulunmuyor fakat aynı MHz aynı CL değerine sahip farklı bir marka aldım kargoda geliyor sizce bir sorun yaratır mı?
Yaratmaz herhangi bir sorun. Sisteminiz eskisine oranla rahatlatacak. Valorant ve CS gibi oyunları rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Bu sorun RAM'dan mi yoksa HDD'den mi kaynaklanıyor diye çok kararsız kalmıştım çok yardımcı oldunuz cevabınız için çok teşekkür ederim.
HDD kısmına dikkat etmemiştim, kusuruma bakmayın. Bilgisayara 240 GB SSD almanız iyi olacaktır. Windowsu SSD ye kurmanız iyi olacaktır.

Onu almak için para biriktiriyorum şu an fakat onu almam biraz zaman alabilir Valorant'ı SSD'yi almadan oynayabilir miyim?
SSD almanız sistemin daha hızlı açılması, daha hızlı okuma/yazma değerleri gibi artıları beraberinde getirir.

Geri
Yukarı